Remis Olimpii, porażka (kolejna) Sokoła

2021-03-21 20:00:00(ost. akt: 2021-03-21 19:48:25)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

II LIGA\\ W 23. kolejce Olimpia Elbląg zremisowała w Chojnicach, natomiast w Ostródzie Sokół przegrał z Olimpią Grudziądz.
* Sokół Ostróda - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:1)
0:1 - Popalzay (24), 0:2 - Embaló (76)
SOKÓŁ: Trelowski, Zimmer (71 Rugowski), Wicki, Mazurowski (71 Brzuzy), Turek (71 Dobosz), Gajda, Czajkowski, Soszyński (77 Więcek), Kalinowski, Wolny, Siemaszko (88 Mozler)

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 24. i 76. min. Za pierwszym razem w środku boiska piłkę stracił Łukasz Soszyński, a Olimpia wyprowadziła kontrę, po której gola z 5 m strzelił Omid Popalzay. Natomiast końcowy wynik ustalił Jose Embalo po podaniu grającego kiedyś w Morągu Joao Augisto.

* Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg 0:0
OLIMPIA: Witan — Kiełtyka (90 Jabłoński), Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Burzyński (61 Zyska), Kamiński, Waniek, Bawolik (46 Sobiecki), Kordykiewicz (90 Filipczyk), Surdykowski
Olimpia rozpoczęła spotkanie od wysokiego pressingu, ale to zawodnicy z Chojnic częściej utrzymywali się przy piłce, jednak w bramce Olimpii bardzo dobrze spisywał się Witan, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami tuż przed przerwą.
Warto jednak zauważyć, że elblążanie nie ograniczali się jedynie do obrony, m.in. w 7. min główkował Surdykowski.
W drugiej połowie goście zaczęli odważniej atakować, m.in. w 55 min Kiełtyka uderzył na dalszy słupek, piłka minęła bramkarza, próbował do niej jeszcze dopaść Wenger, jednak nie zdążył. Generalnie Olimpia w tej części spotkania robiła lepsze wrażenie i przeważała, ale bez efektu bramkowego. Jeszcze w doliczonym czasie elblążanie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz tak się nie stało, bo ze strzałem Sobieckiego poradził się bramkarz Chojniczanki.
Mimo zdobycia jednego punktu Olimpia znalazła się w strefie spadkowej.
* Inne wyniki 23. kolejki: Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 1:0 (0:0), Bytovia Bytów - Błękitni Stargard 3:1 (1:0), Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 2:0 (1:0), KKS 1925 Kalisz - Śląsk II Wrocław 1:1 (0:0), GKS Katowice - Górnik Polkowice, mecz Motor Lublin - Skra Częstochowa został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego, w poniedziałek grają: Hutnik Kraków - Pogoń Siedlce (g. 15).