Trzy mecze, trzy zwycięstwa!

2021-03-20 11:18:35(ost. akt: 2021-03-20 17:56:29)

W 3. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17 Stomil wygrał 3:2 ze Zniczem Pruszków.
* Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 3:2 (1:0)
1:0 - Daniel Wasilewski (39 s), 2:0 - Dawid Grablewski (46), 2:1 - Oliwier Jurczak (50), 2:2 - Patryk Rojek (64), 3:2 - Igor Zapałowski (82)

STOMIL: Rafał Olszewski - Konrad Gawryś (72 Marcel Abramczyk, 86 Jakub Liter), Igor Zapałowski, Adrian Morawski, Mateusz Drabiszczak - Dawid Grablewski, Jakub Babalski, Mateusz Szenfeld - Mateusz Sobotka, Bartosz Florek (59 Seweryn Strzelec, 86 Jakub Banul), Jakub Brdak.

- Przed startem ligi mówiłem, że w każdym meczu będziemy grać o zwycięstwo, no i na razie los nam sprzyja - powiedział Adam Zejer, trener olsztyńskiego beniaminka Centralnej Ligi Juniorów U-17. - Wydawało się, że przy stanie 2:0 mieliśmy wszystko pod kontrolą, po czym straciliśmy dwa gole i zaczęły się nerwy. Ale jeśli zawsze takie emocje będą się kończyły naszym zwycięstwem, to jestem za - z uśmiechem dodał szkoleniowiec juniorów Stomilu.
Końcówka meczu była rzeczywiście bardzo nerwowa, w efekcie w 80. minucie jeden z rywali obejrzał drugą żółtą kartkę. Osłabienie gości już dwie minuty później wykorzystali gospodarze, gdy głową piłkę do siatki skierował Igor Zapałowski. Ostatecznie Znicz kończył mecz w podwójnym osłabieniu, bo w 88. minucie wykartkowany został drugi zawodnik z Pruszkowa. Mimo to goście mogli doprowadzić do remisu, bo niespodziewanie wyprowadzili groźną kontrę, ale na posterunku był czujny Rafał Olszewski.

* Inne mecze 3. kolejki (sobota): Ząbkovia Ząbki - Legia Warszawa 1:2, UKS SMS Łódź - Polonia Warszawa 3:3, Ursus Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:3.

* 28 marca Stomil Olsztyn podejmie Ząbkovię Ząbki (g. 12:30).