Szczypiorniak zagra o medale!

2021-03-09 11:00:00 (ost. akt: 2021-03-09 10:50:57)
Drużyna Szczypiorniaka Olsztyn po wywalczeniu awansu do finałów mistrzostw Polski juniorów

Drużyna Szczypiorniaka Olsztyn po wywalczeniu awansu do finałów mistrzostw Polski juniorów

Autor zdjęcia: facebook.com/UksSzczypiorniakOlsztyn

Znakomite wieści dotarły z Bartoszyc, gdzie rozegrano jeden z dwóch turniejów ćwierćfinałowych mistrzostw Polski juniorów. Znakomite, bo awans do czwórki najlepszych drużyn w naszym kraju uzyskał Szczypiorniak Olsztyn!
Bez dwóch zdań można uznać, że już sam awans do Final Four, czyli turnieju finałowego mistrzostw Polski (zaplanowanego na 19-20 marca), jest olbrzymim sukcesem klubu z Olsztyna. Znając jednak ambitną młodzież prowadzoną przez trenera Konstantego Targońskiego, o spoczęciu na laurach nie ma mowy. Szczypiorniak poczuł „krew” – bo już wie, że może jak równy z równym walczyć z największymi firmami polskiego handballa – i dlatego w olsztyńskim klubie z nadzieją czekają na te finały.

Już podczas turnieju 1/8 finału MP, który odbył się pod koniec lutego w Gdańsku, zespół trenera Targońskiego pokazał, że do wielkich firm krajowej piłki ręcznej podchodzi z szacunkiem, ale bez bojaźni. Szczypiorniak zajął pierwsze miejsce w grupie, w której był także zespół Wisły Płock, pierwsza drużyna Wybrzeża Gdańsk oraz Kusy Kraków.

W bartoszyckich ćwierćfinałach Szczypiorniak na dzień dobry zmierzył się z Gwardią I Opole. — Mecze otwarcia zawsze są trudne. Wszystkie drużyny są maksymalnie zmobilizowane, a daje o sobie znać także stres, tym bardziej że tu mamy do czynienia z jeszcze młodymi zawodnikami — mówi Konstanty Targoński.

Cały tekst przeczytasz we wtorkowej Gazecie Olsztyńskiej

* Szczypiorniak Olsztyn — Gwardia I Opole 32:30 (19:17)

* Szczypiorniak — Pałac Młodzieży Tarnów 29:31 (15:13)

* Szczypiorniak — Górnik II Zabrze 30:22 (15:12)2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD