Pierwszoligowi liderzy tracą punkty

2021-03-06 14:39:35(ost. akt: 2021-03-07 17:06:14)

Autor zdjęcia: archiwum

W piątek o włos od przegranej był lider z Niecieczy, a w sobotę olbrzymie kłopoty miał ŁKS, czyli dotychczasowy wicelider I ligi piłkarskiej.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza w meczu z Sandecją Nowy Sącz (2:2) remis uratował dopiero w ostatniej minucie, natomiast ŁKS po pierwszej połowie na swoim stadionie przegrywał 0:2 z Widzewem. Ostatecznie były już wicelider zdobył punkt, a ozdobą meczu była bramka Ricardinho, który z 11 metrów trafił do siatki efektowną przewrotką.

* ŁKS Łódź - Widzew Łódź 2:2 (0:2)
0:1 - Nowak (25), 0:2 - Ameyaw (28), 1:2 - Pirulo (49), 2:2 - Ricardinho (85)

Z remisu w derbach Łodzi najbardziej ucieszyli się w Łęcznej, bowiem Górnik wygrał z Resovią i awansował na drugie miejsce w tabeli.

Przypominamy, że Stomil Olsztyn na wyjeździe wygrał 2:1 z Odrą Opole.

[i]* Inne mecze 19. kolejki: Miedź Legnica - GKS Bełchatów 3:0 (Makuch 15, Román 50, Purzycki 53 k), Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (Štefánik 8, Grzybek 90 - Śpiewak 52 samob., Dziwniel 78), Resovia - Górnik Łęczna 0:2 (Krykun 37, Jagiełło 90), GKS 1962 Jastrzębie - Korona Kielce 2:0 (Rumin 64, Szczepan 84 k), Radomiak Radom - Chrobry Głogów 1:2 (Angielski 85 - Mandrysz 5, Dziąbek 45), GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (Biel 39, Szeliga 55, Nowak 86 - Pawłowski 10), Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 4:0 (Kobusiński 46, 71, Memić 55 samob., Stefanik 60 k).