Kurzętnik zaprasza w czerwcu

2021-04-22 12:00:00 (ost. akt: 2021-04-22 12:19:46)
Zmagania pływackie Garmin Iron Triathlon odbyły się na Jeziorze Gołdap

Zmagania pływackie Garmin Iron Triathlon odbyły się na Jeziorze Gołdap

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

TRIATHLON\\\ W czerwcu po raz pierwszy na terenie powiatu nowomiejskiego odbędą się zawody triatlonowe. I to na najwyższym poziomie, więc już teraz warto zanotować sobie termin, by u wrót Warmii i Mazur wziąć udział w Triathlon Kurzętnik 2021.
Rower, bieganie i pływanie — ten tercet doskonale wpisuje się w nasze piękne tereny, które są rajem dla triathlonistów. Są u nas przecież piękne trasy rowerowe i biegowych, a na brak jezior też nie możemy narzekać. Ten fakt postanowili wykorzystać miłośnicy triathlonu, którzy na terenie gminy Kurzętnik w czerwcu zorganizują zawody w randzie .istrzostw Polski.

wyimek
— Kurzętnik, jako dynamicznie rozwijająca się gmina, stawia również na sport. Gminę rozsławiają już przecież siłacze i fighterzy — mówi Tomasz Galiński, organizator zawodów.

— Od paru lat w Kurzętniku na Kurzej Górze można uprawiać m.in. narciarstwo i jazdę na łyżwach. Zawsze było popularne też bieganie (co roku odbywa się bieg Kurza Dycha - red.), a teraz zmagać się będą tutaj też triathloniści. To doskonała okazja, żeby wykorzystać dobrą infrastrukturę i piękne okolice gminy położonej nad meandrującą Drwęcą. To będzie także znakomita okazja, aby sprawdzić swoją formę przed MP w Poznaniu lub kultowymi zawodami w Suszu — dodaje Galiński, który na co dzień jest dziennikarzem radiowym i zarazem wielkim miłośnikiem triathlonu. Jego zapał i pasję do tego sportu mogło poczuć wielu zawodników na największych i najważniejszych triathlonowym zawodach w naszym kraju, gdzie jako spiker witał ich na mecie. A Kurzętnik traktuje bardzo sentymentalnie, bo stąd pochodzi jego żona, a on też wychował się w tej okolicy, więc wraca do Kurzętnika zawsze wraca z ogromną radością.
— Podczas wizyt u rodziny często trenowałem jeżdżąc po okolicy i zawsze myślałem o tym, żeby zrobić tutaj poważne zawody triathlonowe — przyznaje pan Tomasz. — No i teraz jest okazja, żeby pod koniec czerwca z całej Polski zaprosić do Kurzętnika miłośników pływania, jazdy na rowerze i biegania. Czekamy na chętnych i zrobimy wszystko, aby mogli rywalizować w dobrze przygotowanych zawodach. Poza tym mamy w planach wiele atrakcji dla zawodników, ich rodzin oraz dla mieszkańców Kurzętnika i całej gminy. Chcemy, aby to były cykliczne zawody, które wpiszą się na stałe w triathlonowy kalendarz w naszym kraju.
Twarzą Imprezy i dyrektorem sportowym Triathlon Kurzętnik 2021 został Kuba Czaja, kiedyś wyczynowy biegacz i olimpijczyk z Aten, a obecnie trener wielu utalentowanych i utytułowanych zawodników - wśród nich jest m.in. Michał Oliwa, aktualny mistrz Polski. Teraz przed tym doświadczonym sportowcem i trenerem kolejne wyzwanie, czyli współorganizacja poważnych zawodów triathlonowych.
— Uwielbiam wyzwania, a takim na pewno jest zorganizowanie zawodów w Kurzętniku na najwyższym poziomie. Sport wypełnia moje całe życie, byłem przecież wyczynowym sportowcem — mówi Kuba Czaja — Teraz zadebiutuję w roli współorganizatora triathlonowej imprezy, no i mam nadzieję, że uda się ją przeprowadzić na wysokim, zarówno organizacyjnym, jak i sportowym poziomie.

wyimek
Triathlon Kurzętnik 2021 startuje 26 czerwca. Pływanie odbędzie się w Jeziorze Skarlińskim. Wejście i wyjście z wody usytuowane będzie na plaży gminnej w Wawrowicach, natomiast do przepłynięcia będą dwa dystanse: 950 metrów (1/4 IM) i 475 metrów (1/8 IM).

Trasa kolarska rozpocznie się przy jeziorze Skarlińskim i poprowadzi z Wawrowic przez Marzęcice do Kurzętnika. Kolarze będą musieli przejechać 22,5 lub 45 kilometrów (szczegóły trasy wraz z mapami dostępne są na stronie www.triathlonkurzetnik.pl). Natomiast bieganie odbędzie się po ścieżce rekreacyjnej pomiędzy Kurzętnikiem i Lipowcem: dystans 1/4 - 10,5 km (2 pętle), dystans 1/8 – 5,25 km (1 pętla). Zapisy na stronie elektronicznezapisy.pl.
Alina Laskowska


Uczestnicy Triathlon Kurzętnik 2021 będą mieli do przepłynięcia 475 lub 950 metrów
Fot. materiały prasowe

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD