Krzysztof Filipek: prezes, piłkarz i trener

2021-03-03 10:00:00(ost. akt: 2021-03-03 14:14:07)
W akcji Krzysztof Filipek, czyli prawdziwy człowiek-orkiestra w olsztyńskiej Warmii

W akcji Krzysztof Filipek, czyli prawdziwy człowiek-orkiestra w olsztyńskiej Warmii

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Piłkarze Warmii Olsztyn szykują się do startu rundy wiosennej forBET IV ligi, który ma nastąpić za niewiele ponad dwa tygodnie (20-21 marca). W zespole zmienił się trener, a został nim... Krzysztof Filipek, prezes klubu i nadal zawodnik!
Przez większość rundy jesiennej drużyna grała pod wodzą Tomasza Aziewicza. Szkoleniowiec w listopadzie trafił jednak na kwarantannę, a po jej zakończeniu już nie wrócił do pracy w Warmii Olsztyn. Złożył rezygnację, ostatecznie „odnajdując się” w dziale skautingu Stomilu Olsztyn.

Dlaczego Warmia nie zdecydowała się na zatrudnienie trenera z zewnątrz? – Wybraliśmy wariant oszczędnościowy – mówi Krzysztof Filipek, który jest również prezesem klubu z Alei Sybiraków. – A że ja lepiej czuję się w dresach niż w marynarce, więc uznaliśmy razem z Marcinem Winclem (członek zarządu i jeden z trenerów grup młodzieżowych Warmii – red.), że poprowadzę zespół w dalszej części sezonu. Zresztą, dobrze się czułem w roli trenera już jesienią, kiedy Tomek Aziewicz nie mógł przychodzić na treningi i mecze – przyznaje niespełna 36-letni Filipek.

Więcej - w środowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej".