Droszyński z Olsztyna do Niemiec

2021-02-06 17:24:22 (ost. akt: 2021-02-06 18:00:56)
Kamil Droszyński dokończy ten sezon już w niemieckiej Bundeslidze

Kamil Droszyński dokończy ten sezon już w niemieckiej Bundeslidze

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Zarząd klubu Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie poinformował o wypożyczeniu Kamila Droszyńskiego. 24-letni rozgrywający do końca tego sezonu będzie występował w niemieckim Netzhoppers KW.
Kamil Droszyński, który w przeszłości reprezentował barwy m.in. Czarnych Radom, belgijskiego Lindemans Aalst (z którym zdobył brąz mistrzostw Belgii), a ostatnio PGE Skry Bełchatów, zasilił Indykpol AZS przed tym sezonem. Dość szybko przegrał walkę o miejsce w podstawowym składzie z innym nowym rozgrywającym olsztynian, Przemysławem Stępniem, przez co zaliczył jedynie 17, głównie epizodycznych, występów w PlusLidze.

Władze klubu z Kortowa, w porozumieniu z Kamilem Droszyńskim, zadecydowały o wypożyczeniu zawodnika na końcówkę sezonu do niemieckiego Netzhoppers KW. Nowa drużyna rozgrywającego Indykpolu AZS (który podpisał w Olsztynie dwuletni kontrakt) wygrała w tym sezonie 7 ze swoich 15 meczów w Bundeslidze i zajmuje obecnie ósme miejsce w 11-zespołowych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że tydzień temu do ekipy trenera Daniela Castellaniego dołączył inny rozgrywający - 27-letni Nikodem Wolański (198 cm wzrostu), który powrócił do PlusLigi po niemal dwuletniej przerwie (ostatnio grał w Estonii). Wolański zaliczył już całkiem niezły debiut w olsztyńskim zespole, kończąc czwartkowy mecz w Gdańsku z Treflem (1:3).

W sobotę wieczorem Indykpol AZS zagra w 24. kolejce ze Stalą w Nysie.