Trafia do tarczy, więc trafi też na igrzyska?

2021-01-27 11:00:00(ost. akt: 2021-01-27 10:33:05)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

PLEBISCYT\\\ Wśród kandydatów do "złotej" dziesiątki ponownie znalazł się Maciej Kowalewicz, młody i utalentowany strzelec olsztyńskiej Gwardii.
W strzelectwie sportowym Maciej Kowalewicz to jeden z największych talentów w Polsce. Dość powiedzieć, że zawodnik Gwardii w kategoriach juniorskich i młodzieżowych zdobył w kraju wszystko, co było do zdobycia, przy okazji bijąc rekordy Polski. Nic więc dziwnego, że odważnie rywalizuje już z seniorami, nie ukrywając, że jego marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich. Czy będzie to już Tokio? Szanse na to są raczej niewielkie, a poza tym Bogdan Kowalewicz, ojciec i jednocześnie klubowy trener Maćka, przyznaje, że obaj raczej myślą o następnych igrzyskach, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu.

- Kwalifikacje olimpijskie są niezwykle wymagające, nie wiadomo zresztą, czy dojdą do skutku - wyjaśnia trener Kowalewicz. - Już odwołano zapowiadane na wiosnę mistrzostwa Europy w Finlandii. Ustalono, że impreza odbędzie się w czerwcu w Osijeku i będzie jednocześnie kwalifikacją olimpijską. Do Tokio pojedzie po dwóch najlepszych zawodników w konkurencji. Maćka chyba jeszcze na to nie stać, ale dopóki jest szansa, dopóty będziemy walczyć, bo w sporcie wszystko może się zdarzyć.
Jednak realnie patrząc, powinniśmy powalczyć o udział w kolejnych Igrzyskach. W 2024 roku Maciek nadal będzie zawodnikiem bardzo młodym jak na tę dyscyplinę sportu, ale będzie już miał zdecydowanie większe doświadczenie - kończy Bogdan Kowalewicz.

Ostatnio Maciej trenował we Wrocławiu, gdzie niedługo znowu wyjedzie, bowiem na strzelnicy Śląska zostaną przeprowadzone pierwsze w tym roku zawody klasyfikacyjne. A potem kolejny obóz i zawody w Pucku. Niestety, w Olsztynie utalentowany strzelec nie ma odpowiednich warunków do treningu, dlatego zazwyczaj szlifuje formę na strzelnicach kulowych w Bydgoszczy i Wrocławiu.

* Czołówka sms-owej kategorii Najpopularniejszy Sportowiec 2020 Roku:
1. Tomasz Kraczkowski (pływanie, Swimland Olsztyn) go.sp.84
2. Aniela Kozłowska (szermierka, Hajduczek Olsztyn) go.sp.31
3. Konrad Bukowiecki (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) go.sp.8
4. Krzysztof Sartanowicz (motocross, Moto Klub Lidzbark Warmiński) go.sp.59
5. Sławomir Jabłoński (lekka atletyka, Warmińsko Mazurski Klub Lekkiej Atletyki Masters) go.sp.79
6. Szymon Kapała (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.sp.24
7. Kacper Jurczak (finswimming, Amfiprion Olecko) go.sp.87
8. Krzysztof Dowgierd (szermierka, Hajduczek Olsztyn) go.sp.15
9. Katarzyna Orzechowska (strzelectwo, OKS Warmia i Mazury) go.sp.46
10. Mateusz Kopyciński (piłka ręczna, Warmia Energa Olsztyn) go.sp.27

Sms-y wysyłamy na numer 7248 (2,46 zł brutto), w treść wpisując jedynie kod (wszystkie kody są zaznaczone na czerwono).