Dobry mecz koszykarek KKS Olsztyn

2021-01-23 14:37:59(ost. akt: 2021-01-23 19:36:34)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W 15. kolejce I ligi koszykarki KKS Olsztyn bez kłopotów pokonały rywalki z Sokołowa Podlaskiego.
* KKS Olsztyn - MPKK Sokołów Podlaski 82:61 (23:17, 19:17, 20:14, 20:13)

KKS był faworytem sobotniego meczu - olsztynianki wygrały dwa ostatnie pojedynki (95:78 z Politechniką i 73:54 z Łomiankami), natomiast Sokołów doznał klęski z Polonią, bowiem we własnej hali przegrał... 23:81! Warto zauważyć, że było to już 14. zwycięstwo z rzędu podopiecznych Macieja Gordona w tym sezonie. Biorąc pod uwagę także końcówkę poprzednich rozgrywek, to Polonia nie przegrała już od 19 kolejek!

W Olsztynie prowadzenie po wykorzystanym rzucie wolnym objęły koszykarki z Sokołowa, ale 15 sekund później celną trójką popisała się Wawrzyniak. Potem przez osiem minut trwała wyrównana walka (17:17), ale końcówka pierwszej kwarty należała do podopiecznych trenera Tomasza Sztąberskiego, które rzuciły 6 punktów z rzędu. A konkretnie to rzuciła Sztąberska za 3, 2 i 1 oczko!

W drugiej kwarcie utrzymywała się kilkupunktowa przewaga KKS, a przed przerwą ostatni celny zaliczyła Giżyńska, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:34 dla gospodyń.

W trzeciej kwarcie KKS nadal kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i systematycznie powiększał przewagę: 46:36 po rzucie Żukowskiej, 50:38 po trójce Wawrzyniak. Ostatecznie 12 oczek więcej miały olsztynianki przed ostatnią częścią meczu, ale nie zamierzały zwalniać tempa. Do kosza trafiły Gromadzińska (3) i Giżyńska (2), w efekcie po 31 minutach olsztynianki wygrywały 67:50, a gdy cztery minuty później Gromadzińska zdobyła kolejne dwa oczka, wtedy było już 75:55. Takiej przewagi nie można już było roztrwonić, tym bardziej że rywalki po prostu były zdecydowanie słabsze. W efekcie olsztynianki odniosły 10. zwycięstwo w tym sezonie.

* Inne mecze 15. kolejki: Top Market MKS Pruszków - SMS PZKosz Łomianki 88:48, Polonia Warszawa - Mon-Pol Płock 89:78, Politechnika Gdańska II - AZS Uniwersytet Warszawski, AZS Uniwersytet Gdański - Basket SMS Aleksandrów Łódzki (6.02).