Paulo Sousa trenerem reprezentacji!

2021-01-21 15:13:18 (ost. akt: 2021-01-21 17:13:48)
Paulo Sousa, nowy trener reprezentacji Polski

Paulo Sousa, nowy trener reprezentacji Polski

Autor zdjęcia: youtube.com

– Jeżeli chcemy mieć nadzieje na eliminacje mistrzostw świata, to trzeba było coś zrobić – skwitował decyzję o zwolnieniu Jerzego Brzęczka prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Nowym selekcjonerem kadry został 50-letni Portugalczyk Paulo Sousa.
– Po głębokiej analizie doszedłem do wniosku, że musimy się rozstać. O trenerze Jerzym Brzęczku mam jak najlepsze zdanie, ale oczekiwałem, że ta reprezentacja zacznie lepiej grać – zaczął czwartkową konferencję prasową Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Analizując spokojnie wszystkie "za i przeciw", doszedłem do wniosku, że ta kadra w tej konfiguracji musi pójść do przodu. Bo w tej dotychczasowej konfiguracji lepiej nie będzie. Motywy mojej decyzji są więc tylko sportowe. Jest mi bardzo przykro i życzę trenerowi Brzęczkowi tego, żeby jak najszybciej zaistniał w piłce.

– Na pewno ta informacja była smutna i dla trenera, i dla mnie, bo ja zawsze wolę ludzi zatrudniać niż zwalniać. Ale ta decyzja jest przemyślana i wyważona. Zwalniając trenera Brzęczka, miałem czas, żeby zastanowić się, kto może tę reprezentację popchnąć do przodu. Znam sporo ludzi w świecie piłki, zaczerpnąłem trochę opinii o różnych trenerach i szukałem kogoś, kto może tej reprezentacji pomóc. Pewien etap się zakończył, ten sztab szkoleniowy zrobił wszystko, na co było go stać. Ślepy nie jestem, ja też widziałem marazm tej drużyny. Dlatego stwierdziłem, że czas na nowe otwarcie. Nie była to żadna decyzja nerwowa...

Kto został następcą Jerzego Brzęczka? – Na początek muszę powiedzieć tak: zapomnijmy o 5-10 trenerach z topu światowego typu Sarri, Allegri czy Capello. Z prostej przyczyny: bo ich nie interesuje praca z reprezentacją – wyjaśnił Zbigniew Boniek, który później zaspokoił ciekawość wszystkich, prezentując krótki filmik z przywitaniem nowego selekcjonera. – Byłem zaskoczony jego wiedzą o polskiej reprezentacji i polskiej piłce... – zaanonsował go jeszcze prezes Boniek.

Na filmiku skierowanym do polskich kibiców zaprezentował się, zgodnie z niektórymi "przeciekami", 50-letni Paulo Sousa, były znakomity piłkarz reprezentacji Portugalii oraz m.in. Juventusu Turyn.
Jak przyznał Zbigniew Boniek, celem postawionym trenerowi Paulo Sousie jest co najmniej wyjście z grupy na tegorocznych mistrzostwach Europy oraz zakwalifikowanie się co najmniej do baraży w eliminacjach mistrzostw świata.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.