Lista się nam rozrasta

2021-01-15 12:00:00 (ost. akt: 2021-01-14 20:23:25)
Mateusz Furman

Mateusz Furman

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Głosowanie na najpopularniejszych sportowców 2020 roku powoli się rozkręca, a na liście kandydatów właśnie pojawiły się cztery nowe nazwiska.
Informowaliśmy już wielokrotnie, że lista plebiscytowych kandydatów jest otwarta, więc cały czas można zgłaszać kolejnych sportowców. Oczywiście im później ktoś zostanie do listy dopisany, tym jego szanse na sukces będą mniejsze. Jednak w tej chwili głosowanie dopiero się rozkręca, więc straty są jeszcze do odrobienia.
Dzięki sugestiom naszych czytelników wśród kandydatów tym razem znaleźli się młody pływak Swimlandu Olsztyn oraz troje lekkoatletycznych weteranów, których wiek się nie ima. Oto nowi zawodnicy, którzy powalczą w 60. Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa:

* Marek Grzyb (lekka atletyka, Warmińsko-Mazurski Klub Lekkiej Atletyki Masters) - złoty (tyczka) i srebrny (skok w dal) medalista halowych MP weteranów, czterokrotny mistrz kraju na otwartym stadionie (skok w dal, skok wzwyż, oszczep, 100 m ppł), złoty medalista mistrzostw Polski w pięcioboju klasycznym. go.sp.83

* Jerzy Jabłoński (lekka atletyka, Warmińsko-Mazurski Klub Lekkiej Atletyki Masters) - złoty medalista halowych MP weteranów w rzucie ciężarkiem 7,26 kg; pięciokrotny mistrz kraju w rzutach nietypowych, złoty medalista MP w pięcioboju rzutowym i trójboju ciężarkowym; rekordzista świata weteranów w rzucie młotem, złoty (młot) i srebrny (kula, dysk) medalista MP weteranów. go.sp.82

* Tomasz Kraczkowski (pływanie, Swimland Olsztyn) - mistrz Polski juniorów na 50 m stylem klasycznym, rekordzista Polski 16-latków na 50 m stylem klasycznym. go.sp.84

* Krystyna Pieczulis (lekka atletyka, Warmińsko-Mazurski Klub Lekkiej Atletyki Masters) - halowa mistrzyni Polski weteranów (3000 m i sztafeta 4x200 m), złota medalistka MP weteranów w biegach na 1500 i 5000 m. go.sp.85

* Czołówka niektórych konkursów sms-owych, Piłkarz Roku: 1. Mateusz Furman (Znicz Biała Piska) go.pr.13; 2. Patryk Rutkowski (Olimpia Kisielice) go.pr.50; 3. Mateusz Jajkowski (GKS Wikielec) go.pr.18; 4. Przemysław Rybkiewicz (Tęcza Biskupiec) go.pr.51; 5. Adrian Sadowski (Płomień Turznica) go.pr.53; Najpopularniejszy Sportowiec: 1. Aniela Kozłowska (szermierka, Hajduczek Olsztyn) go.sp.31; 2. Krzysztof Sartanowicz (motocross, Moto Klub Lidzbark Warmiński) go.sp.59; 3. Szymon Kapała (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.sp.24; 4. Katarzyna Orzechowska (strzelectwo, OKS Warmia i Mazury) go.sp.46; 5-7. Krzysztof Dowgierd (szermierka, Hajduczek Olsztyn) go.sp.15, Mateusz Kopyciński (piłka ręczna, Warmia Energa Olsztyn) go.sp.27, Sławomir Jabłoński (lekka atletyka, Warmińsko Mazurski Klub Lekkiej Atletyki Masters) go.sp.79; 8-9. Mateusz Poręba (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) go.sp.53, Sławomir Turonek (parakolarstwo, Olsztyński Klub Sportowy Warmia i Mazury) go.sp.67; 10. Helena Romanowska (lekka atletyka, Warmińsko Mazurski Klub Lekkiej Atletyki Masters) go.sp.81
Przypominamy, że sms-y wysyłamy na numer 7248 (2,46 zł brutto), w treść wpisując jedynie kod (są zaznaczone na czerwono).







2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.