Są kupony, więc będzie zabawa

2021-01-08 15:00:00(ost. akt: 2021-01-12 10:13:08)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

PLEBISCYT\\\ Od dzisiaj do lektury stron sportowych będą potrzebne... nożyczki i długopis, bo rozpoczynamy publikację kuponów. Wycinamy je i wypełniamy lub wypełniamy i wycinamy - kolejność jest bez znaczenia, byle je potem do nas wysłać!
Jeśli w Ostródzie, Ełku lub Elblągu usłyszeli dzisiaj państwo jakieś dziwne odgłosy, coś jakby grzmot lub uderzenie czegoś ciężkiego, to czym prędzej wyjaśniam, że nie było to nic groźnego, to tylko panu Zbigniewowi z Bartoszyc na widok pierwszego plebiscytowego kuponu spadł kamień serca. Nasz wierny czytelnik od dłuższego już czasu dowiadywał się, co z kuponami, bo on już od dawna miał przygotowany zestaw do pisania i wycinania. No i dzisiaj się doczekał, bo z nami jak to z mężczyznami - jeśli obiecamy, że coś zrobimy, to zrobimy! I wcale co pół roku nie trzeba nam o tym przypominać:-)

Ale wróćmy do adremu, jak to mawiają, a na pewno mawiali, niektórzy tak przez nas lubiani politycy. Zatem na stronie 23 publikujemy pierwszy kupon oraz listę kandydatów, którą można też znaleźć w internecie na sport.wm.pl. Tam też są informacje o kategoriach sms-owych, które tradycyjnie towarzyszą Plebiscytowi na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa.
Pisaliśmy o tym dziesiątki razy, ale że „repetitio est mater scientiam”, czyli bardziej po naszemu „powtarzanie jest matką nauki”, więc plebiscytowe zasady przypomnimy jeszcze raz. Oto one:
1. Na kuponie musi się znaleźć 10 różnych nazwisk (każdy inny kupon nie będzie brany pod uwagę podczas liczenia)
2. W plebiscycie biorą udział tylko ci sportowcy, którzy znaleźli się na oficjalnej liście kandydatów
3. Na kuponach wpisujemy tylko imię i nazwisko sportowca (bez jego dyscypliny sportowej, nazwy klubu lub kodu)
4. Nie wysyłamy 10 kuponów w 10 kopertach, bo to tylko zbędne koszty. Wystarczy je wysłać w jednej kopercie
5. Na najpopularniejszego sportowca można też głosować sms-owo. Sms-y wysyłamy na numer 7248 (2,46 zł brutto), w ich treść wpisując jedynie kod (na 23 stronie kody są zaznaczone na czerwono). 1 sms=10 punktów - tyle samo dostaje sportowiec umieszczony na pierwszym miejscu kuponu!
6. Głosujemy do 31 marca, natomiast wyniki plebiscytu oraz towarzyszących mu kategorii sms-owych (m.in. Piłkarz Roku, Klub Roku, Sportowe Wydarzenie Roku) ogłosimy 17 kwietnia podczas Balu Sportu i Biznesu. Wtedy też poznamy Trenera Roku, ale ten trudny wybór wezmą już na swoje barki dziennikarze sportowi „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”. Warto przypomnieć, że ostatnio ten tytuł otrzymał Piotr Zajączkowski, ówczesny trener piłkarzy pierwszoligowego Stomilu.
Przypominamy też, że wszystkie listy kandydatów, i plebiscytowa, i kategorii sms-owych, są otwarte, więc można zgłaszać swoje propozycje. Jak to zrobić? Bardzo prosto - wystarczy wysłać e-maila na adres sport@gazetaolsztynska.pl. Mile widziane jakieś uzasadnienie, z tym że pod uwagę bierzemy jedynie sukcesy odniesione w 2020 roku!
Na koniec tradycyjnie oddajemy głos pewnemu nieznanemu olsztyńskiemu poecie tworzącemu na przełomie XX i XXI wieku, który ma już swoje lata, nie dowidzi więc i nie dosłyszy, ale jak zawsze z całego serca zachęca do głosowania.

Skoro wybory można było ponoć zrobić nawet w maju
To i na balu pewnie może tańcować na wiosny skraju
Dlatego mężowie, siostry, bracia, teściowie oraz żony
Dość już o polityce, bo teraz ważne są tylko kupony
Wszyscy sportowcy na wasze głosy znowu czekają
I ci, co skaczą, i ci, co biegają, i ci, co w piłkę grają
Każdy z nich bez wątpienia chętnie trudom balu podoła
Chyba że w kwietniu premier wszystkie bale nam odwoła...

Więcej o plebiscycie: >>> https://sport.wm.pl/plebiscyt