Pewna wygrana KKS Olsztyn

2020-12-10 20:19:38(ost. akt: 2020-12-10 20:26:50)
Natalia Żukowska zdobyła 12 punktów

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W zaległym meczu 5. kolejki I ligi koszykarek KKS Olsztyn odniósł planowe zwycięstwo z młodym zespołem z Łomianek.
* KKS Olsztyn - SMS PZKosz Łomianki 94:71 (24:20, 22:16, 30:14, 18:21)
KKS: Marta Sztąberska 10, Joanna Markiewicz 14, Natalia Żukowska 12, Zuzanna Bałdyga 13, Alicja Wawrzyniak 14, Ksenia Woźniak 10, Izabela Birkos 2, Jolanta Wichłacz 11, Ewelina Kitkowska 2, Karolina Giżyńska 3, Martyna Przeradzka, Agnieszka Gromadzińska 3

Pierwszą rundę sezonu zasadniczego olsztynianki chciały zakończyć zwycięstwem, no i tak też się stało. Zresztą inny wynik niż wygrana KKS byłby dużą sensacja, bowiem zespół z Łomianek do tej pory wygrał tylko dwa razy, ale za to na wyjeździe (62:57 z Basketem i 63:62 z AZS UW).
Początek meczu w Olsztynie pokazał, że SMS-owi służą obce sale, bo po 67 sekundach wygrywał 5:0. Jednak po trzech minutach i rzucie Żukowskiej KKS w pełni odrobił straty (8:7). Co prawda potem prowadzenie kilka razy przeszło jeszcze z rąk do rąk, ale od stanu 19:20 olsztynianki rzuciły pięć punktów z rzędu (dwa osobiste Wawrzyniak i trójka Sztąberskiej).

Na początku drugiej kwarty losy się odwróciły, bo tym razem pięć oczek z rzędu zdobyły rywalki. Niespełna trzy minuty przed przerwą Łomianki wygrywały jeszcze 36:35, ale wtedy za dwa rzuciła Żukowska, po czym celnymi trójkami popisały się Woźniak, Markiewicz i Wawrzyniak. 46:36 dla KKS!
W drugiej połowie podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego systematycznie powiększały przewagę (65:41, 72:47, 76:48). W tej sytuacji olsztyński szkoleniowiec dał pograć wszystkim swoim rezerwowym zawodniczkom.
Ostatecznie KKS wygrał 94:71, dzięki czemu pierwszą rundę zakończył na dobrym piątym miejscu (6 zwycięstw i 3 porażki).
Sobotnim meczem w Olsztynie z Polonią Warszawa KKS rozpocznie rundę rewanżową. Początek o godz 13: