Kolejne sukcesy Kurzętnika

2020-12-03 18:25:04(ost. akt: 2020-12-03 18:26:20)
Amelia Rzepecka i Cezary Kowalkowski. W środku Mariusz Kowalkowski, ojciec Czarka

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Kick-bokserzy Zamku Expom Kurzętnik wzięli udział w dwóch ogólnopolskich turniejach kadetów starszych i młodszych w formułach planszowych light contact i kick light.
W Szczecinie odbył się Polish Fighter Kids 5, który na starcie zgromadził 216 zawodników z 28 klubów, wśród nich było trzech kadetów starszych z Kurzętnika, którzy rywalizowali w formule kick light. Ostatecznie Dawid Mączkowski (42 kg) zdobył złoty medal i okazały puchar, natomiast srebrne krążki wywalczyli Kamil Mączkowski (42 kg) i Cezary Kowalkowski (52 kg).
Natomiast w Skarżysku-Kamiennej zorganizowano II Otwarty Świętokrzyski Turniej Kickboxingu, na który wybrała się dwójka zawodników Zamku - Cezary Kowalkowski (kadet starszy, 52 kg) i Amelia Rzepecka (kadetka młodsza, +65 kg), którzy rywalizowali w light contact i kick light. Był to bardzo udany start, bowiem oboje wrócili do domu z 4 medalami: Czarek dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, natomiast Amelka wywalczyła dwa srebrne medale.
W turnieju rywalizowało 277 zawodników z 47 klubów.
- Przed nami jeszcze dwa starty w tym sezonie. Oczywiście o ile sytuacja w kraju się nie zmieni i turnieje będą mogły dojść do skutku - wyjaśnia trener Leszek Jobs.
11-12 grudnia w Kaliszu mają odbyć się młodzieżowe mistrzostwa Polski w formule full contact, natomiast na 13 grudnia zaplanowano mistrzostwa Warszawy kadetów starszych w formule kick light.