Jakubek zwycięski, ale seta stracił

2020-11-25 10:29:45(ost. akt: 2020-11-25 10:32:49)
Jakubek Olsztyn

Autor zdjęcia: OSiR

W rozgrywkach OLSA (I liga) pewne zwycięstwa odnieśli Legends Olsztyn i Sajtmak. Natomiast już z 24. z rzędu triumfu cieszyli się zawodnicy KS Jakubek Olsztyn, którzy jednak tym razem oddali rywalom jednego seta.
Jakubek Olsztyn do meczu z FC Karolin przystępował bez swojego asa atutowego Pawła Redy. I było to widoczne na początku seta, którego Karolin zaczął od prowadzenia 8:2. Jakubek to jednak bardzo mocny zespół jak na standardy pierwszej ligi co pokazał w dalszej części tej partii, odrabiając straty i pewnie zwyciężając do 20. Drugi set to popis Karolina, który od początku do końca dominował na parkiecie, rozbijając lidera do 12! Był to pierwszy przegrany set Jakubka od 23 spotkań! W tie-breaku trwała zacięta walka o każdy punkt, z której obronną ręką wyszedł lider zwyciężając 16:14. MVP został środkowy Jakubka Michał Tworkowski (zdobył 14 punktów).

Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie Legends Olsztyn z adrenaline.pl TEAM. I tak też było w pierwszym secie. Co prawda Legends prowadzili kilkoma punktami przez większość tej partii (20:15; 24:21), ale w końcówce adrenalina odrobiła straty i na boisku zrobiło się emocjonująco. Legends wygrali na przewagi 27:25 co przełożyło się na dalszą część pojedynku, który potoczył się już jednostronnie po ich myśli. 25:19 i trzypunktowe zwycięstwo stało się faktem. MVP został efektowny i efektywny w ataku Adrian Borkowski (zdobył 10 punktów).

Ostatnim spotkaniem kolejki był mecz znajdującego się w słabej formie Michelina z wiceliderem rozgrywek ekipą Sajtmak. Boisko potwierdziło przedmeczowe przewidywania. Sajtmak pewnie, w dwóch setach (do 20 i 15) pokonał spadkowicza z Ekstraklasy, utrzymując pozycję wicelidera tabeli. MVP został najskuteczniejszy w zespole zwycięzców Adam Kurian (zdobył 13 punktów).