Warmia gra do ostatnich sekund!

2020-10-24 23:40:22(ost. akt: 2020-10-24 23:43:49)
Radość szczypiornistów Warmii Energi Olsztyn

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W 6. kolejce piłkarzy ręcznych Warmia Energa Olsztyn po pasjonującej walce jedną bramką pokonała Gwardię Koszalin.
* Warmia Energa - Gwardia Koszalin 28:27 (12:13)
WARMIA ENERGA:
Kaczmarczyk, Makowski, Matusiak - Golks 4, Klapka 4, Kopyciński 4, Didyk 3, Dzido 3, Malewski 3, Zemełka 3, Konkel 1, Laskowski 1, Sikorski 1, Starzec 1; kary: 10 min

W Olsztynie spotkały się dwa wyrównane zespoły, nic więc dziwnego, że był to bardzo wyrównany mecz. W pierwszej połowie Warmia tylko raz odskoczyła na dwa trafienia (6:4 w 13. min po rzucie Malewskiego), natomiast gościom udało się to trzykrotnie (4:2, 12:10 13:11). Po przerwie przewaga Gwardii wzrosła do trzech bramek - ostatni raz było to w 49. min (22:19), ale pięć minut później Golks doprowadził do remisu 24:24. Olsztynianie poszli za ciosem, w końcówce do bramki trafili jeszcze Didyk (2), Dzido i Konkel, w efekcie Warmia odniosła cenne zwycięstwo.
Po meczu Wojciech Golks powiedział: - To był bardzo trudny pojedynek, bardzo długo goniliśmy wynik i dopiero w końcówce się udało. Daliśmy z siebie wszystko, pokazaliśmy na boisku charakter, dzięki czemu ostatecznie wygraliśmy jedną bramka. Ja tym razem może trochę zagrałem słabiej w ataku, ale myślę, że w generalnym rozrachunku jednak pomogłem zespołowi.
* Inne wyniki 6. kolejki: USAR Kwidzyn - Nielba Wągrowiec 30:36 (12:20), KPR Elbląg - SMS ZPRP Kwidzyn 29:18 (13:6). Pozostałe mecze zostały przełożone.