Warmia kontra Gwardia Koszalin

2020-10-23 18:46:10 (ost. akt: 2020-10-23 23:51:15)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W 6. kolejce I ligi piłkarzy ręcznych do Olsztyna zawita Gwardia Koszalin.
Sobotni rywal olsztynian bardzo udanie zainaugurował sezon, pokonując Sokoła Kościerzyna (26:22). Potem przyszły jednak porażki z silnymi zespołami: Nielbą Wągrowiec (26:31) i po rzutach karnych -ze świetnie spisującym się beniaminkiem z Grudziądza. Sporym zaskoczeniem była natomiast bardzo wysoka wygrana w 4. kolejce w Kwidzynie (22:34), gdzie miejscowy USAR nie miał żadnych szans z ekipą Piotra Stasiuka. W ostatniej ligowej kolejce sobotni goście mieli zmierzyć się z Tytanami Wejherowo, ale mecz został przełożony.

Zespół z zachodniopomorskiego od wielu sezonów ma dość stabilny skład, który dodatkowo w tym sezonie został wzmocniony. Prym wiodą dwaj Białorusini: skrzydłowy Mykola Maliarevych i rozgrywający Maksim Kruchkou oraz bardzo doświadczeni: Michał Derdzikowski i Sebastian Sokołowski, którego kibice pamiętają z gry w Warmii Traveland Olsztyn.

Wśród olsztynian panuje bardzo dobra atmosfera po ostatnim udanym występie z Żukowie. Cieniem na atmosferę kładą się absencje: Szymona Hegiera, Jakuba Kozłowskiego i Adriana Chełmińskiego. Szczególnie brak tego ostatniego jest zauważalny, bo Adrian stanowił istotny element taktyki trenera Jarosława Knopika i miał odpowiadać za kreowanie gry. Na szczęście, jak pokazał ostatni mecz, koledzy świetnie potrafią wypełnić rolę rozgrywającego. Warmiacy od tygodnia mieli okazję przygotowywać się pod rywala. Podobnie jak przed ubiegłotygodniowym spotkaniem szkoleniowiec Warmii Energa Olsztyn stawia na żelazną taktykę. Podkreśla to także lider zespołu, Marcin Malewski. – Tak naprawdę, największym przeciwnikiem jesteśmy my sami dla siebie. Jeśli zagramy na swoim poziomie, bez dużej ilości błędów, to trzy punkty powinny pozostać w Olsztynie.

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami związanymi z zachorowaniami na koronawirus COVID-19 mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Z tego powodu klub przygotowuje relację na żywo, która będzie prowadzona na fun page’u Warmii Energa Olsztyn ( https://www.facebook.com/WarmiaEnerga/ ).

Kibiców, którzy zdecydują się oglądać mecz (początek o godz. 17), na pewno ucieszy fakt, że działacze postanowili wprowadzić dodatkową atrakcję. Po meczach odbywających się z transmisją on-line na profilu klubu na Facebooku odbywać się będzie zabawa w wybór najlepszego zawodnika w zespole olsztyńskim. Zawodnik, który wygra plebiscyt kibiców, otrzyma pamiątkowy puchar ufundowany przez sponsora tytularnego klubu – Energa Grupa Orlen.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mokat #2991690 | 79.191.*.* 24 paź 2020 20:38

    BRAWO WARMIA ENERGA

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD