Koszykarki zdobyły stolicę!

2020-10-11 19:23:55(ost. akt: 2020-10-11 19:29:14)
Alicja Wawrzyniak (KKS)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

W 2. kolejce I ligi koszykarek KKS Olsztyn niespodziewanie na wyjeździe wygrał z AZS Uniwersytet Warszawski!
* AZS UW - KKS Olsztyn 60:62 (14:18, 11:16, 22:13, 13:15)
KKS:
Przeradzka, Gromadzińska, Markiewicz 14, Żukowska 9, Bałdyga, Wawrzyniak 10, Giżyńska 4, Woźniak 12, Birkos, Wichłacz 13

Pierwsza kwarta była wyrównana, jednak w drugiej olsztynianki zdołały odskoczyć na 9 punktów (32:23 po rzucie Woźniak) i taką też przewagę KKS utrzymał już do przerwy (34:25). W 4. minucie trzeciej kwarty znowu trafiła Woźniak, dzięki czemu podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego wygrywały 42:31. Niestety, od tego momentu coś się zacięło - olsztynianki zaczęły pudłować, do tego doszły straty piłki, w efekcie warszawianki nie dość, że odrobiły straty, to dwie minuty przed końcem tej części meczu wygrywały 47:43. Jednak w końcówce dwa rzuty wolne wykorzystała Wichłacz, a Woźniak trafiła za dwa punkty, w efekcie po trzech kwartach był remis 47:47.
Decydujący fragment meczu KKS rozpoczął znakomicie, bo od celnych rzutów Giżyńskiej, Woźniak i Żukowskiej, dzięki czemu wygrywał 53:47. I tej przewagi już nie dał sobie wydrzeć, chociaż było gorąco, bo 12 sekund przed końcem AZS przegrywał tylko 60:62 i miał piłkę. W ostatniej akcji warszawianki postawiły wszystko na jedną kartę i zdecydowały się na rzut za trzy punkty, piłka jednak do kosza nie wpadła, w efekcie KKS odniósł niespodziewane zwycięstwo.
* Inne wyniki: MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski - Mon-Pol Płock 59:64, Top Market MKS Pruszków - Polonia Warszawa 57:69.