Byli w ratuszu, czyli sezon tuż, tuż

2020-09-09 11:00:00 (ost. akt: 2020-09-09 09:50:15)
Kapitan Indykpolu AZS Robbert Andringa przekazał prezydentowi Olsztyna pamiątkową piłkę z autografami całego zespołu
Fot. olsztyn.eu

Kapitan Indykpolu AZS Robbert Andringa przekazał prezydentowi Olsztyna pamiątkową piłkę z autografami całego zespołu Fot. olsztyn.eu

Autor zdjęcia: olsztyn.eu

Olsztyńscy siatkarze zdali „raport” o przygotowaniach do zbliżającego się sezonu podczas tradycyjnego spotkania z prezydentem miasta. A skoro silna grupa z Indykpolu AZS była już w ratuszu, to znak, że PlusLiga rusza lada moment.
Stało się już niepisaną tradycją, że tuż przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS udają się do ratusza, zaproszeni na przedsezonowe spotkanie z prezydentem Olsztyna. Nie inaczej było i tym razem, a podczas wizyty u prezydenta Piotra Grzymowicza rozmawiano nie tylko o celach na nowy sezon, ale i o... planowanej przebudowie Uranii, która już niedługo „wygoni” siatkarzy z ich meczowej hali.

– Życzę wam, aby ten sezon był bardzo udany – powiedział Piotr Grzymowicz. – Nie mam wątpliwości, że wasze mecze będą bardzo emocjonujące i że dacie kibicom mnóstwo radości. Niezwykle ważne jest też to, żebyście przebrnęli przez rozgrywki w zdrowiu.

Olsztynianie przeszli w letniej przerwie nie lada rewolucję personalną. Wystarczy wspomnieć, że z dzisiejszej 14-osobowej kadry Indykpolu AZS zeszłoroczne spotkanie u prezydenta Grzymowicza pamięta zaledwie trójka zawodników: Wojciech Żaliński, Mateusz Poręba i Remigiusz Kapica!
– Mamy o wiele młodszy zespół niż przed rokiem, choć nie brakuje w nim także doświadczonych zawodników – podkreślił trener Daniel Castellani. – Jestem bardzo zadowolony z tego, jak udało nam się skomponować drużynę. Uważam, że możemy podjąć rywalizację z każdą ekipą w lidze.

W trakcie okresu przygotowawczego podopieczni argentyńskiego szkoleniowca rozegrali sześć sparingów, z których cztery wygrali, notując też jedną przegraną i... remis. – Dobrze prezentowaliśmy się w tych meczach, jesteśmy gotowi do sezonu – ocenił Tomasz Jankowski, prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. – Pewnie każdy klub marzy o tym, żeby jego drużyna awansowała do fazy play-off. My nie jesteśmy tu wyjątkiem: naszym celem jest właśnie czołowa ósemka PlusLigi.

W rozmowach z prezydentem miasta pojawił się też temat Uranii, powoli przygotowywanej do przebudowy, po której reprezentacyjna hala Olsztyna ma być nowoczesnym obiektem z widownią na 4,5 tysiąca miejsc. Najprawdopodobniej w listopadzie zostanie ogłoszony przetarg na jej modernizację. Działacze Indykpolu AZS zadeklarowali w ratuszu, że klub chciałby rozegrać w Uranii co najmniej fazę zasadniczą PlusLigi, a ta planowo kończy się w lutym. Z kolei prace modernizacyjne mają potrwać dwa lata, więc wiadomo, że na czas remontu siatkarze będą musieli poszukać sobie innego lokum (Ostróda?, Iława?, Elbląg?).
Sezon ligowy rusza już pojutrze (derby Opolszczyzny pomiędzy Stalą Nysa a ZAKSĄ Kędzierzyn), a ekipa Daniela Castellaniego wyjdzie na boisko w sobotę o g. 14.45, kiedy to zagra w Radomiu z Czarnymi. Pierwszy mecz w stolicy Warmii i Mazur, przeciwko Ślepskowi Suwałki, zaplanowano natomiast na 19 września (g. 17.30). pes