Indykpol AZS pokonał Trefl

2020-08-23 20:40:00(ost. akt: 2020-08-24 15:32:23)
Indykpol AZS wygrał w niedzielę swój pierwszy przedsezonowy sparing

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

Po przegranej ze Ślepskiem (1:3), siatkarze Indykpolu AZS zakończyli swój udział w XI Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach niedzielnym zwycięstwem nad mocno osłabionym Treflem Gdańsk.
* Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1 (19, 12, -21, 22)
INDYKPOL AZS
: Droszyński (3 pkt), Andringa (13), Poręba (9), Schulz (9), Żaliński (10), Concepcion (11), Gruszczyński (libero) oraz Stępień, Kapica (3), Schott (4), Woch (5)
MVP: Robbert Andringa (Indykpol AZS)

W porównaniu z sobotnim meczem z gospodarzami, trener olsztynian Daniel Castellani dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Tym razem zamiast Rubena Schotta od początku zagrał na przyjęciu zagrywki Robbert Andringa, natomiast na środku siatki miejsce z boku boiska zajął Javier Concepcion, a za niego zobaczyliśmy na boisku Mateusza Porębę. I Schott, i Concepcion weszli do gry w trakcie spotkania.

Pierwsze dwa sety przyniosły bardzo dobrą grę Indykpolu AZS w polu serwisowym oraz na kontrach, czego efektem były pewne wygrane – 25:19 i 25:12. W trzeciej partii na boisku pojawili się m.in. Dawid Woch i Remigiusz Kapica, a roszady w składzie olsztynian ośmieliły Trefl, który wygrał tego seta do 21. Jak się okazało, na więcej ekipa Daniela Castellaniego już nie pozwoliła rywalom.

Już w piątek i sobotę Indykpol AZS zmierzy się ze Ślepskiem Suwałki, przy czym piątkowy pojedynek w Olsztynie będzie zamknięty dla publiczności. Z kolei na sobotni mecz w Iławie (godz. 15) organizatorzy udostępnią 299 miejsc. Bilety są do nabycia na stronie sport-ilawa.pl.