Podwójny sukces Błękitnych Pasym

2020-07-06 13:00:00 (ost. akt: 2020-07-06 13:27:10)
Podczas 25. turnieju o puchar burmistrza Pasymia ogłoszono jedenastkę 25-lecia Błękitnych

Podczas 25. turnieju o puchar burmistrza Pasymia ogłoszono jedenastkę 25-lecia Błękitnych

Autor zdjęcia: Wiesław Nosowicz

W sobotę rozegrano 25. edycję turnieju o puchar burmistrza Pasymia, natomiast na bocznym orliku rywalizowali oldboje. W obu przypadkach triumfowali gospodarze, którzy przy okazji ogłosili jedenastkę 25-lecia Błękitnych Pasym.
W sobotnim turnieju wzięły udział cztery zespoły: Błękitni, Naki Olsztyn, ULKS Ciółkowo (A-klasowy zespół spod Płocka) i Kormoran Zwierzewo. Bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, którzy kolejno wygrali z Naki (2:1), ULKS Ciółkowo (5:0) i Kormoranem (2:0).
* Inne wyniki: Kormoran - Ciółkowo 3:1, Naki - Ciółkowo 5:2, Kormoran - Naki 0:1. Najlepszym strzelcem turnieju został Patryk Kowalewski z Błękitnych, który zdobył 4 gole, za najlepszego zawodnika uznano Tomasza Racki (Ciólkowo), a najlepszym bramkarzem obwołano Mateusza Rodziewicza (Naki).
W ostatnim czasie był to drugi sukces podopiecznych Patryka Malanowskiego, bo tydzień temu Błękitni triumfowali w pierwszych mistrzostwach powiatu szczycieńskiego.

Turniej rozegrano na pasymskim stadionie (grano 2x20 minut), natomiast na pobliskim orliku oldboje starali się udowodnić, że nie zapomnieli grać w piłkę. Pierwotnie kibice mieli zobaczyć w akcji trzy zespoły złożone z trochę starszych piłkarzy, ale jeden zespół się wycofał, dlatego do Błękitnych i SKS Szczytno dokooptowano pasymskich trampkarzy. Zgodnie z przewidywaniami najlepsi okazali się oldboje Błękitnych, którzy wyprzedzili rywali ze Szczytna oraz trampkarzy. Najlepszym strzelcem został Robert Stelmach z Błękitnych, natomiast za najlepszego zawodnika turnieju uznano Michała Bondaruka (SKS).

Wisienką na torcie (a może nawet truskawką!) było ogłoszenie wyników plebiscytu, w którym kibice wybrali jedenastkę 25-lecia Błękitnych Pasym.
Oto laureaci konkursu (podajemy od bramkarza do napastników): Rafał Stefaniak - Paweł Bakuła, Rafał Głodzik, Bartosz Nosowicz, Grzegorz Naczas, Arkadiusz Foruś, Sebastian Łukaszewski, Marcin Gołębiewski, Konrad Pławski, Marcin Łukaszewski, Patrycjusz Malanowski. Wybrano też rezerwowych: Paweł Brzozowski, Piotr Gregorczyk, Jacek Bany, Piotr Młotkowski, Marek Gawdziński, Robert Stelmach, Kazimierz Rejtner.

Poza tym za trenera 25-lecia uznano Tadeusza Justkę, bo w tym czasie miał największy wpływ na rozwój pasymskiego klubu, który pod koniec pierwszej dekady XXI wieku zaliczał się do ścisłej czołówki IV ligi, natomiast działaczem 25-lecia został Dariusz Lipka. - Była to dla mnie olbrzymia i bardzo miła niespodzianka, bo nie miałem pojęcia, że pomyślano także o docenieniu któregoś z działaczy - przyznał Dariusz Lipka, który z Błękitnymi związany jest niemalże od kołyski.
- Turniej był jednym z elementów naszych przygotowań do czwartoligowych rozgrywek - dodał prezes Błękitnych Marek Gawdziński. - W tej chwili jedynie zgrywamy zespół, bo skład już nam się udało skompletować.
ARTUR DRYHYNYCZKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. NC #2944977 | 79.190.*.* 7 lip 2020 08:49

    BRAWOOOOOOOOO PIOTREK

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD