Pionowe, poziome i spiningowe – jaki rowerek stacjonarny wybrać?

2020-06-22 09:44:28(ost. akt: 2020-06-24 12:02:36)
owerki stacjonarne to jedna z najpopularniejszych i najefektywniejszych form treningu domowego. Regularne treningi na tego typu sprzęcie pomagają zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów, poprawić kondycję i wytrzymałość organizmu, a ponadto utrzymać sprawność ruchową. Okazują się także przydatne podczas procesu rehabilitacji. Producenci tych urządzeń proponują klientom kilka rozwiązań – rowerki pionowe, poziome i spinningowe. Czym się różnią? Jakie są ich wady i zalety? Jak kształtują się ceny poszczególnych rodzajów rowerków?
Rowerki stacjonarne pionowe
Treningowe rowerki pionowe to najpopularniejsze dostępne na rynku rozwiązanie. Jedną z niewątpliwych zalet tego typu sprzętu jest jego stosunkowo niska cena. Ponadto rowerki pionowe są z reguły lekkie i nie zajmują wiele przestrzeni, a regularne ćwiczenia na nich w znaczący sposób pomagają rozwinąć mięśnie nóg i pośladków, poprawiają krążenie, kondycję oraz wydolność płuc. Są także proste w obsłudze i użytkowaniu, co sprawia że świetnie sprawdzają się jako sprzęt do rozpoczęcia domowych treningów. Wady? Pionowa pozycja może obciążać kręgosłup ćwiczącego. Stacjonarne rowerki tego typu mogą się także okazać niewystarczające dla wymagających, zaawansowanych użytkowników.

Rowerki stacjonarne poziome
Rowery poziome to propozycja dla osób starszych lub mających problemy zdrowotne związane z kręgosłupem. Dzięki wygodnej pozycji korzystanie z tych urządzeń nie obciąża pleców w taki stopniu, jak w przypadku rowerków pionowych, ponadto świetnie sprawdzą się jako sprzęt do ćwiczeń dla wszystkich, którzy mają problemy z zachowaniem równowagi. Są także wyjątkowo praktyczne dla osób posiadających dużą nadwagę – łatwiej z nich zejść, utrzymać pozycję i wejść na nie. Do głównych wad stacjonarnych rowerków poziomych zaliczyć należy wyższą, niż w przypadku pionowych cenę oraz fakt, iż wymagają wygospodarowania znacznie większej przestrzeni. Jeśli zastanawiasz się gdzie można znaleźć najlepsze rowery stacjonarne – prosportowy.pl to strona, na którą powinieneś zajrzeć.

Rowerki stacjonarne spinnngowe
Popularne spinningi to najlepsze rozwiązania dla użytkowników zaawansowanych oraz profesjonalnych sportowców. Wiele różnych (w zależności od modelu) możliwości technicznych personalizacji treningów, w tym obliczeń procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w ciele czy pomiaru tętna na bieżąco sprawia, iż spinningi zachwycą każdego użytkownika mającego na celu dokładne zaplanowanie ćwiczeń i monitorowanie własnych postępów. Zdecydowanie nie nadają się dla osób starszych, słabszych lub schorowanych. Jedyną wadą spinningowych rowerków stacjonarnych jest ich (wyższa niż w przypadku innego rodzaju sprzętu) cena.

Który rower wybrać?
Wybór zakupu konkretnego rodzaju modelu rowerka stacjonarnego to indywidualna decyzja. Przy jej podjęciu z pewnością warto zasugerować się czynnikami takimi jak cena sprzętu, ilość miejsca w domu, którą można przeznaczyć na rowerek czy stopień wysportowania potencjalnego użytkownika. Rowerek pionowy to świetna opcja dla zdrowych i niezaawansowanych, spinningowy dla wymagających, a zakup poziomego przemyśleć powinni ci, którzy cierpią na bóle pleców. Pomocny w uzyskaniu większej liczby cennych informacji z pewnością okaże się poniższy artykuł: „Na co zwrócić uwagę, kupując orbitrek do domowych ćwiczeń?”.
Bez względu na to, jaki rowerek stacjonarny się wybierze, jedno jest pewne – warto ćwiczyć, dbając o swoją kondycję, wagę i zdrowie.