2020-06-17 13:55:18(ost. akt: 2020-06-17 13:59:28)
FC Karolin

FC Karolin

Autor zdjęcia: OSiR

Rozgrywki Olsztyńskiej Ligi Siatkówki amtorów (II liga) robią się coraz ciekawsze. W kluczowym dla układu tabeli spotkaniu FC Karolin - Auto Land Volley lepsi okazali się ci pierwsi, robiąc tym samym milowy krok w kierunku wyższej klasy rozgrywkowej.
Wieczór zaczęliśmy od prawdziwego trzęsienia ziemi, bo walczące o awans do I ligi FC Karolin i Auto Land Volley uraczyły nas trzymającym w napięciu widowiskiem, które ze względu na ciągłe zwroty akcji przypominało istny rollercoaster. Pierwszy set nadspodziewanie łatwo padł łupem Auto Land Volley (25:15). W drugiej partii gracze FC Karolin wzięli się jednak ostro do roboty, toteż oglądaliśmy niezwykle wyrównaną rozgrywkę, z której obronną ręką wyszła ekipa Karolina (26:24). W tie-breaku rozpędzony FC Karolin poszedł po swoje, wygrywając decydującego seta 15:12. MVP został Dominik Chludziński.

Po meczu siatkarskiej młodzieży zrzeszonej w ENTC AZS UWM Młodzik z Neotherm mogliśmy spodziewać się dosłownie wszystkiego. Najmłodsza ekipa II liga nieraz pokazała już, że potrafi postawić się ligowym potentatom, by następnie „przejść” obok meczu z teoretycznie mniej wymagającym rywalem. W pierwszym secie drużyny grały niemalże punkt za punkt, ale w samej końcówce więcej zimnej krwi zachowali bardziej doświadczeni zawodnicy i to oni wygrali 25:23. W drugiej partii Neotherm nie pozwolił „maluchom” rozwinąć skrzydeł, pewnie wygrywając do 18. MVP został Andrzej Nagadowski.

Drużyna Hardcore Park Linowy mecze z Pogotowiem Nowak 24 h zazwyczaj przechylała na swoją korzyść. Tym razem było jednak inaczej. Zmotywowane „Nowaki” grały jak z nut, a zdezorientowani rywale nie potrafili znaleźć właściwego rytmu, w efekcie przegrali premierową partię 6:25! Kolejna odsłona była bardziej wyrównana. „Hardkorowcy” wyraźnie podnieśli poziom swojej gry, ale będąca na fali ekipa Pogotowia była już nie do zatrzymania i dość pewnie wygrała 25:18. MVP został Zbigniew Czajkowski.