Kubańczyk w Indykpolu AZS!

2020-06-17 11:30:47 (ost. akt: 2020-06-17 13:26:24)
W akcji Javier Octavio Concepcion Rojas, nowy środkowy Indykpolu AZS

W akcji Javier Octavio Concepcion Rojas, nowy środkowy Indykpolu AZS

Autor zdjęcia: fivb.com

Wicemistrz świata juniorów z 2017 roku, 22-letni dziś Javier Octavio Concepcion Rojas został nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn! Utalentowany Kubańczyk podpisał z kortowskim klubem roczny kontrakt.
Javier Octavio Concepcion Rojas urodził się 27 grudnia 1997 roku w Hawanie, a jego pierwszym i do zeszłego roku jedynym - klubem była tamtejsza La Habana, której barw bronił od 2015 r. Przerwany przez pandemię sezon 2019/20 był dla młodego środkowego pierwszym, który spędził za granicą - Javier Concepcion (200 cm wzrostu) był podstawowym zawodnikiem argentyńskiego Obras San Juan. W rozgrywkach ligowych zdobył 172 punktów, w tym 121 atakiem, 37 blokiem i 14 z zagrywki.

Javier Concepcion Rojas jest jedną z nadziei kubańskiej siatkówki. W seniorskiej kadrze zadebiutował już w 2015 roku, zdobywając z nią srebro mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Rok później, razem z kolegami z reprezentacji, wywalczył Puchar Panamerykański, a także był podstawowym środkowym kubańskiej ekipy podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio.

Concepcion Rojas ma na swoim koncie również srebrny medal mistrzostw świata juniorów w 2017 roku, kiedy to w finale Kuba przegrała 0:3 z... Polską, której barw bronił m.in. inny z nowych zawodników Indykpolu AZS – libero Jędrzej Gruszczyński. W tym samym roku kubański środkowy zdobył brąz MŚ do lat 23. Z kolei w 2018 r. Concepcion Rojas był podstawowym zawodnikiem drużyny Kuby, która zagrała (ale odpadła po fazie grupowej) w mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii.

Sezon 2020/21 będzie debiutem młodego środkowego nie tylko w Indykpolu AZS czy PlusLidze, ale i w ogóle w klubie europejskim.
– Wybrałem Indykpol AZS, ponieważ bardzo chcę pomóc drużynie oraz trenerowi Castellaniemu – mówi Javier Concepcion Rojas, który w AZS będzie grał w koszulce z numerem 5. – W Olsztynie chciałbym zaprezentować się jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie, pomóc drużynie i w każdym spotkaniu grać na tysiąc procent.

Indykpol AZS skompletował więc już obsadę środka siatki na najbliższy sezon – do Mateusza Poręby dołączyła trójka nowych: Dmytro Tieriomienko, Javier Octavio Concepcion Rojas i Dawid Woch. Władze klubu podziękowały za dwa sezony spędzone w stolicy Warmii i Mazur Pawłowi Pietraszko, który odszedł do Cuprum Lubin.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A kiedy #2935097 | 5.173.*.* 18 cze 2020 11:37

    informacja o opuszczeniu klubu przez Pawła Woickiego? Oby nie okazało się nagle, że ten pan zostaje w AZS Olsztyn.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz