Siatkarze wrócili do gry

2020-06-12 12:26:17(ost. akt: 2020-06-12 12:31:05)
Jakubek Olsztyn

Autor zdjęcia: OSiR

Bo prawe trzech miesiącach przerwy wznowiono rozgrywki OLSA (II liga), no i faworyci nie zawiedli. Jakubek Olsztyn, Auto Land Volley oraz Poczta Polska pewnie wygrały swoje mecze, prezentując równy i wysoki poziom.
Jakubek zapewnił już sobie prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej. Dominatorzy II ligi kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, więc ciężko było zakładać, że złożona z młodych graczy ekipa AZS SMS Kadet II będzie w stanie postawić się bardziej doświadczonym rywalom. Boiskowa rzeczywistość w pełni potwierdziła przedmeczowe oczekiwania. Liderzy II ligi grali swoje, a adepci siatkówki tylko momentami potrafili nawiązać wyrównaną walkę. Trzeba jednak zaznaczyć, że siatkarska młodzież wyraźnie podniosła swój poziom gry, racząc nas kilkoma naprawdę efektownymi i efektywnymi akcjami. Jakubek wygrał 2:0 (25:18; 25:15), odnosząc czternaste z rzędu zwycięstwo! MVP został rozgrywający Paweł Łapiński, który nie tylko dobrze kierował grą zespołu, ale był również najlepiej punktującym zawodnikiem swojej ekipy (kilka asów serwisowych i kiwek).

Auto Land Volley do samego końca powinien „bić” się o I ligę, w związku z tym zawodnicy Neothermu stanęli przed nie lada wyzwaniem. Obie partie w gruncie rzeczy miały podobny przebieg. Neotherm zaczynał nieźle, ale z biegiem czasu Auto Land włączał drugi biegi i pewnie odjeżdżał zdezorientowanym rywalom. Dwa sety wygrane przez faworytów do 17 są tego najlepszym potwierdzeniem. Cztery mecze, jakie zostały Auto Land Volley do zakończenia sezonu, zapowiadają się doprawdy ekscytująco. MVP został Jakub Wołosz.

Hardcore Park Linowy to jak na standardy II ligi solidna drużyna, która już pokazała, że przy odpowiedniej mobilizacji potrafi zaskoczyć ligowych potentatów. Tym razem jednak gracze Poczty Polskiej Olsztyn, którzy wciąż mają realne szanse, aby w sezonie 2020/21 występować na pierwszoligowych parkietach, nie pozostawili złudzeń bezsprzecznie najwyższej ekipie II ligi. Pocztowcy dość łatwo, a przede wszystkim zasłużenie wygrali 2:0 (25:18; 25:16), robiąc kolejny krok na drodze do awansu. MVP został Bartosz Duszak.

W drugim swoim meczu rozpędzony Jakubek nie dał najmniejszych szans przeżywającej kryzys ekipie DAP. Paweł Reda i spółka konsekwentnie szli po swoje, a rozbici przeciwnicy starali się wyłącznie o to, żeby wymiar kary był jak najmniejszy. W efekcie faworyci wygrali 2:0 (25:15; 25:8) i są na najlepszej drodze do tego, by pożegnać II ligę bez straty seta. MVP został Paweł Reda, który w samym pierwszym secie zdobył 12 punktów!