Nysa znów zagra w ekstraklasie

2020-06-10 10:00:00 (ost. akt: 2020-06-10 09:40:58)
Olsztyńscy juniorzy pojadą na finały MP do Dębicy

Olsztyńscy juniorzy pojadą na finały MP do Dębicy

Autor zdjęcia: facebook.pl

Wczoraj potwierdzono, że mistrzowie I ligi, siatkarze Stali Nysa, w sezonie 2020/21 zagrają w PlusLidze. Nyski klub wraca do elity po 15 latach przerwy! Swoich rywali w finałach juniorskich MP poznały dwa zespoły z Olsztyna.
Zacznijmy od tej drugiej wiadomości, gdyż bezpośrednio dotyczy ona dwóch olsztyńskich drużyn – juniorek UKS Chemik SMS i juniorów AZS UWM. Przypomnijmy: obie drużyny przebiły się do finałowych ósemek mistrzostw Polski, które pierwotnie miały walczyć o medale w ostatni weekend marca. Na przeszkodzie stanęła jednak pandemia koronawirusa, przez którą praktycznie cały sport stanął, a wszystkie rozgrywki uległy zawieszeniu. Jak już informowaliśmy, parę dni temu Polski Związek Piłki Siatkowej – po konsultacjach z zainteresowanymi klubami – postanowił jednak, że juniorskie rozgrywki zostaną dokończone w terminie 1-5 lipca. Osiem najlepszych zespołów żeńskich zagra o tytuł w Kaliszu, a czołowa ósemka wśród panów będzie rywalizować w Dębicy.
Wczoraj w siedzibie PZPS rozlosowano natomiast grupy obu turniejów finałowych, które zostaną rozegrane bez udziału publiczności. System rozgrywek pozostał bez zmian: w grupach każdy zagra z każdym, a po dwa najlepsze zespoły z obu grup wejdą do czwórki.

Cały tekst w środowej Gazecie Olsztyńskiej
3:1). pes