Na pewno podejmiemy rękawicę

2020-05-14 11:00:00 (ost. akt: 2020-05-14 10:08:23)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

- Poprzeczka zawiśnie wyżej, ale damy z siebie wszystko — mówi Patryk Malanowski. Z trenerem Błękitnych Pasym rozmawiamy m.in. o ostatniej decyzji WMZPN, która oficjalnie zapewniła jego zespołowi tytuł mistrzów klasy okręgowej.
— Czy zaskoczyła cię decyzja WMZPN, zgodnie z którą rozgrywki zostały zakończone, chociaż rozegrano w zasadzie tylko rundę jesienną?
— Gdy tylko pojawiło się to całe zamieszanie z pandemią, to zakładaliśmy, że nie uda się normalnie dokończyć sezonu. Zwłaszcza w niższych ligach. W mojej opinii decyzja związku jest optymalna, została zresztą podjęta po konsultacjach z klubami. No i stało się tak, jak chciała większość klubów. Oczywiście wszyscy chcielibyśmy grać, ale mamy świadomość, że warunki niezbyt na to pozwalają.
— Jesień mieliście bardzo przyzwoitą. Jak wyglądała kondycja zespołu po przerwie zimowej?
— Zimowy okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo solidnie. I to w naprawdę dobrym frekwencyjnie i jakościowo składzie. Treningi o większym obciążeniu skończyliśmy dwa tygodnie przed zaplanowanym startem ligi. Na ostatniej prostej mieliśmy zająć się już detalami i łapaniem świeżości. Czekaliśmy na pierwszy mecz z niecierpliwością.


Cały wywiad w czwartkowej Gazecie Olsztyńskiej


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD