Budowanie zespołu w cieniu wirusa

2020-03-18 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-18 09:46:56)
Atakuje Jan Hadrava

Atakuje Jan Hadrava

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Koronawirus szaleje, więc rozgrywki zostały zawieszone, jednak to nie znaczy, że pod siatką zapadła głucha cisza. Wręcz przeciwnie, przecież epidemia kiedyś minie, dlatego wszystkie kluby PlusLigi budują składy na następny sezon.
Informowaliśmy już, że z Olsztyna po tym sezonie na pewno odejdą Paweł Woicki, Michał Żurek i Mateusz Mika. Na tym się jednak nie skończy, bo w skrajnym przypadku z obecnego składu zostać może tylko... trzech siatkarzy, którzy mają jeszcze ważne kontrakty, czyli: Wojciech Żaliński, Mateusz Poręba i Remigiusz Kapica. Co prawda ważną umowę na następny sezon ma także przyjmujący Dawid Sokołowski, ale on nie ma raczej większych szans na przebicie się do podstawowego składu Indykpolu AZS, dlatego prawdopodobnie zostanie wypożyczony do któregoś z pierwszoligowych klubów.

Na pewno kogoś nowego zobaczymy na rozegraniu, bowiem oprócz Woickiego, który zasili Resovię, Olsztyn opuści także Tomasz Kowalski. Szefowie klubu z Kortowa konsekwentnie milczą o następcach, ale wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby się okazało, że mają już skompletowany skład, jednak obecny sezon się jeszcze nie skończył, więc wszelkie kontrakty są nadal ściśle tajne łamane przez poufne.
Wiadomo jednak - oczywiście nieoficjalnie, że jednym z kandydatów był rozgrywający Michał Kędzierski z Cerradu Czarnych Radom, srebrny medalista ubiegłorocznej Uniwersjady, podczas której trenerem polskiej reprezentacji był... Paweł Woicki. Temat jednak jest już ponoć nieaktualny, więc teraz bliżej do Olsztyna ma 23-letni Kamil Droszyński, drugi rozgrywający Skry Bełchatów, który na swoim koncie ma... mistrzostwo Belgii.

W zasadzie jedynym pewniakiem jest transfer libero Jędrzeja Gruszczyńskiego z Cuprum Lubin, który ma zastąpić Michała Żurka, bo ten Olsztyn postanowił zamienić na Zawiercie (podobno).

Jak już informowaliśmy, w Indykpolu AZS w nowym sezonie nie zagra także Jan Hadrava. Czech ponoć nie podjął rozmów o kolejnym przedłużeniu kontraktu, bowiem postanowił wybrać kierunek włoski. Jednak podobno w podpisaniu ostatecznego kontraktu przeszkodził... koronawirus, więc Hadrava siedzi teraz samotny i zdenerwowany w Olsztynie, bo odwiózł żonę z dzieckiem do Pragi, wrócił do klubu, po czym okazało się, że rozgrywki PlusLigi zostały zawieszone.
W ubiegłym tygodniu szefowie plusligowych klubów odbyli telekonferencję, podczas której ustalono, że ponownie spotkają się za dwa tygodnie i wtedy ostatecznie ustalą, co dalej z obecnym sezonem. Przypominamy, że jest kilka opcji:
1. zakończenie sezonu na obecnym etapie rywalizacji, czyli po 24 kolejkach
2. rozegranie dwóch kolejek i zakończenie sezonu po fazie zasadniczej
3. po zakończeniu fazy zasadniczej zostaną jeszcze rozegrane kadłubowe play-offy
Ta trzecia opcja będzie możliwa dlatego, że z powodu epidemii koronawirusa rozgrywki Ligi Narodów zostaną rozegrane dopiero po igrzyskach w Tokio, dzięki temu kluby PlusLigi zyskałyby kilka dodatkowych tygodni. Ale raczej do tej opcji nie ma się co przywiązywać, bo w tej chwili najbardziej prawdopodobne jest jednak pierwsze rozwiązanie.
ARTUR DRYHYNYCZKomentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do tu trzeba #2889859 | 83.9.*.* 19 mar 2020 16:49

  Tu trzeba myśleć kolego. Kiedykolwiek miałeś do czynienia ze sportem zespołowym w wydaniu zawodowym?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Tu trzeba #2889607 | 5.173.*.* 19 mar 2020 12:11

   zmienić prezesa klubu, który nie ma pojęcia o budowaniu klubu siatkarskiego, o czym świadczy wymiana 80% składu co sezon!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Kupcie #2889482 | 31.0.*.* 19 mar 2020 08:39

   Ronaldo

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. kicia #2889441 | 5.173.*.* 19 mar 2020 07:27

   Ile jest wart ten zespół bez Hadravy mieliśmy okazję aż nadto się przekonać. Gdy odejdzie, zgasić światło, zamknąć drzwi i lepiej się nie ośmieszać w kolejnym sezonie!

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Akurat #2889331 | 5.173.*.* 18 mar 2020 21:20

    sprzedaż Woickiego to duże wzmocnienie AZS-u Olsztyn!

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (7)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

    GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

    Unia Europejska

    VISA MASTER CARD