Wiosenne porządki na Sybiraków

2020-03-13 13:00:00 (ost. akt: 2020-03-12 23:26:21)
"Trybuny" na stadionie Warmii

"Trybuny" na stadionie Warmii

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Warmia Olsztyn po zmianie zarządu robi wszystko, żeby IV-ligowe rozgrywki dokończyć na swoim stadionie. W sobotę wszyscy sympatycy klubu spotykają o godz. 9 przy al. Sybiraków 36a, żeby przeprowadzić tam wiosenne porządki.
Będzie to takie pospolite ruszenie - wyjaśnia Krzysztof Filipek, prezes Warmii Olsztyn. - Zależy nam na uporządkowaniu głównego boiska, pomocy przy montażu płotu na stadionie oraz krzesełek, które będziemy instalować na trybunach. Andrzej Lejman jest w trakcie załatwianie belek pod krzesełka, które będą pochodzić ze starego stadionu w Kortowie.
Skoro Warmia rozpoczyna prace porządkowe na swoim obiekcie, to jest spora szansa, że spotkania IV ligi olsztynianie będą mogli dokończyć na obiekcie przy al. Sybiraków. Przypomnijmy, że przed startem rozgrywek Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej temu stadionowi nie przyznał stosownej licencji. Teraz się to może zmienić, a czas gra na korzyść Warmii.

- Zaległy mecz z Błękitnymi zagramy w Ornecie, a dwa kolejne spotkania gramy na wyjeździe - mówi prezes Filipek. - Chcemy zrobić wszystko, żeby ligę dokończyć u siebie i nie jeździć po innych miastach w roli gospodarza. Chcemy, żeby szatnie zatwierdzono nam te, które są w hali. Zamontujemy 200 sztuk krzesełek dla kibiców i dostaniemy także stare ławki rezerwowych, z których kiedyś korzystał Stomil.

Przypominamy, że klubowe szatnie zostały zamknięte przez inspektorat budowlany. W Warmii przez dłuższy czas myślano o zakupie kontenerów z przeznaczeniem na szatnie, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu ze względów finansowych.
Od wyboru nowych władz Warmii minął już ponad miesiąc, co zatem udało się zmienić na lepsze w klubie? - Na przykład udało się rozłożyć na raty zaległy podatek od gruntów - wymienia Filipek. - Dzięki temu zostały odblokowane konta bankowe, które zostały zablokowane przez komornika. Uporządkowaliśmy także wiele innych spraw administracyjnych. Jesteśmy też na dobrej drodze doprowadzenia boiska do gry.
Sportowo Warmia też robi wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej i powalczyć o utrzymanie się w forBET IV lidze. Nowym trenerem zespołu został Tomasz Aziewicz, a w porównaniu z rundą jesienną z klubu odeszło trzech zawodników: Krystian Ogrodowski znalazł zatrudnienie w Wiśle II Płock, natomiast do Polonii Lidzbark Warmiński trafili Michał Skarbek oraz Krystian Oleszko. Warmia będzie bazować głównie na swojej uzdolnionej młodzieży, do zespołu dołączy jedynie Szymon Dujko-Domański, który ostatnio grał w Motorze Lubawa.
Zgodnie z planem rozgrywki forBET IV ligi miały ruszyć 28 marca, w tym terminie Warmia powinna zagrać w Jezioranach ze Stomilem II Olsztyn, natomiast tydzień wcześniej olsztyński klub miał rozegrać zaległe spotkanie w Ornecie z Błękitnymi. Jednak rozszerzająca się epidemia koronawirusa prawdopodobnie te plany storpeduje. Zgodnie z czarnym scenariuszem rozgrywki mogą nawet zostać odwołane...
EMIL MARECKI