NAJPOPULARNIEJSZY OŚRODEK JEŹDZIECKI/STADNINA: JAZDA KONNA OLSZTYN

2020-02-26 14:00:00 (ost. akt: 2020-02-26 10:30:51)
Anna Wasilewska oraz Ewa i Marcin Pałubińscy, właściciele Jazdy Konnej Olsztyn

Anna Wasilewska oraz Ewa i Marcin Pałubińscy, właściciele Jazdy Konnej Olsztyn

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jazda Konna Olsztyn działa w podolsztyńskim Różnowie, a prowadzą ją Ewa i Marcin Pałubińscy.
- Podobno gdyby nie pańska żona, to stadniny w Różnowie by dzisiaj nie było?
Marcin Pałubiński: - Brat mojej żony ma stadninę koni arabskich w Augustowie, więc Ewa przed laty zgodziła się zostać w Olsztynie pod warunkiem, że tu też będzie miała konie. I tak 12 lat temu zaczęła się historia naszej stadniny. Wtedy jeszcze w Mojdach, gdzie dzierżawiliśmy budynek, który przerobiliśmy na stajnię. Mieliśmy wówczas tylko trzy konie. Byliśmy młodzi, jeszcze na studiach, ale uznałem, że można zrobić coś z niczego. A potem znaleźliśmy siedlisko w Różnowie pod Olsztynem, gdzie od sześciu lat małymi kroczkami budujemy miejsce, w którym każdy nasz gość ma się czuć dobrze. Chcemy, by było to miejsce popularne, gdzie każdy bez zbędnego stresu będzie mógł rozpocząć swoją piękną przygodę z końmi.
- No to ile obecnie macie koni?
- Siedem, ale nasi goście mogą korzystać tylko z sześciu, za to wszystkie charakteryzują się wyjątkowo spokojnym temperamentem. Mogę powiedzieć, że są prawdziwymi profesorami w swoim fachu (śmiech).
- A ten siódmy jest dopiero w końskim gimnazjum?
- Wręcz przeciwnie (śmiech). Ma już 24 lata i jest na końskiej emeryturze. Obecnie jego jedynym obowiązkiem są... zielone pastwiska. Bo kochamy zwierzęta, a poza tym jeśli ktoś przez całe życie dla nas ciężko pracował, to na starość należy mu się u nas dożywocie w warunkach najlepszych z możliwych .
- Na co może liczyć ktoś, kto przyjedzie do was, chociaż wcześniej widział konia jedynie w telewizji?
- Na pewno na ciepłe i profesjonalne podejście instruktora. Nic na siłę, ale z drugiej strony nie ma się też czego bać. Chcemy popularyzować ten sport także wśród ludzi, którzy nigdy wcześniej się na to nie odważyli. U nas każdy - niezależnie od wieku i umiejętności - może czuć się swobodnie, bo tworzenie przyjaznej atmosfery jest dla nas priorytetem. Wiemy, że nasze pomysły wymagają jeszcze bardzo wiele pracy, ale widząc satysfakcję naszych klientów, nabieramy dodatkowego wiatru w żagle.

* Czołówka głosowania sms-owego:
1. Jazda konna Olsztyn, 2. Hippika Tomaszkowo, 3. Stajnia Sarage, 4. Klub Jeździecki u Doktorka, 5. Maltanka.
mdryh2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD