Zachowaj czujność w sobotni wieczór

2020-02-21 10:00:00 (ost. akt: 2020-02-21 09:59:35)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Za kilkadziesiąt godzin poznamy wyniki 59. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa. Dowiemy się, kto znalazł się w złotej dziesiątce, kto został Trenerem Roku oraz kto wygrał głosowania w kategoriach sms-owych.
Zgodnie z planem Bal Sportowca w hotelu Marina Club rozpocznie się o godz. 19. Tradycyjnie imprezę otworzy redaktor naczelny „Gazety Olsztyńskiej” Igor Hrywna, potem będzie część artystyczna, czas na posiłek oraz licytacja sportowych pamiątek, z której dochód zostanie przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Przyszłość dla Dzieci.

Mniej więcej po dwóch godzinach rozpoczniemy prezentację laureatów 59. plebiscytu. Na „pierwszy ogień” pójdą zwycięzcy kategorii sms-owych, potem poznamy Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna, Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Olsztyńskiego oraz Trenera Roku, których wybrała plebiscytowa Kapituła. Dopiero wtedy rozpoczniemy prezentację „złotej” dziesiątki, która powinna zakończyć się około godziny 23.

Prezentację laureatów będzie można na żywo obejrzeć na naszej stronie internetowej gazetaolsztynska.pl, a gdy już poznamy wyniki plebiscytu, wtedy przystąpimy do losowania 20 000 złotych (sponsorem tej nagrody jest Bank Citi i Citi Handlowy). Najpierw plebiscytowa sierotka Marysia (lub sierotek Maryś) ze sterty kuponów wyciągnie jeden, po czym my zadzwonimy do osoby, która ten kupon poprawnie wypełniła (bo tylko takie bierzemy pod uwagę) i wysłała.

Dlatego każdy, kto wziął udział w głosowaniu kuponowym, w sobotni późny wieczór musi zachować czujność i telefon mieć przy sobie! Chyba że nie zależy mu na 20 000 złotych...

Gdy uda się nam dodzwonić, wtedy naszemu czytelnikowi zadamy jedno pytanie, na które musi poprawnie odpowiedzieć. Jeśli jednak autor wylosowanego kuponu nie odbierze telefonu (po dwukrotnym wybraniu numeru) albo udzieli błędnej odpowiedzi, wtedy cała procedura losowania zostanie powtórzona.

Natomiast kilka godzin wcześniej dowiemy się, kto wygrał dwie nagrody w konkursie sms-owym. Są to bony zakupowe o wartości 5000 złotych (do wykorzystania w Galerii Warmińskiej) oraz pakiet usług Ekskluzywny Weekend Dla Dwojga, który obejmuje: bezpłatne użyczenie samochodu marki Volvo od godz. 17 w piątek do poniedziałku do godz. 11, noclegi dla dwóch osób od piątku do niedzieli w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, całodzienny pobyt w Termach Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim, a także nocleg z niedzieli na poniedziałek oraz uroczystą kolację w Gospodzie Galiny!
Przypominamy, że w konkursie chodziło o napisanie hasła zagrzewającego sportowców do walki.

Obie nagrody trafią do autorów najbardziej kreatywnych haseł, ale niezbędny jest jeszcze jeden warunek — w sobotę o godz. 16 uczestnicy tego konkursu koniecznie muszą odwiedzić Galerię Warmińską, bo to właśnie tam zostaną ogłoszone wyniki.

Przedstawiciel komisji najpierw odczyta najbardziej kreatywne hasła, po czym zadzwoni do ich autorów, którzy muszą odebrać telefon i w ciągu pięciu minut pojawić się na scenie. Jeśli telefonu nie odbiorą albo będą zbyt daleko od Galerii Warmińskiej, wtedy przed szansą staną autorzy kolejnych wyróżnionych haseł.

Życzymy powodzenia w losowaniu i jednocześnie zapraszamy do lektury poniedziałkowych wydań „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, bowiem znajdziecie tam 16-stronicowy dodatek poświęcony plebiscytowi.
A na koniec już po raz ostatni oddajemy głos pewnemu nieznanemu olsztyńskiemu poecie tworzącemu na przełomie XX i XXI wieku:

Tu mistrz świata, tam zaś mistrz kraju
Ten wygrał w lutym, a tamten w maju

Jest także kilka utalentowanych pań
Które zasłużyły na to bez dwóch zdań

Wszyscy to mistrzowie w każdym calu
Dlatego w sobotę zatańczą na balu

ARTUR DRYHYNYCZ