Nadchodzą najważniejsze dni

2020-02-04 14:00:00(ost. akt: 2020-02-04 14:11:50)
Taku Takakiwa

Autor zdjęcia: ks-dekorglass.pl

SUPERLIGA TENISISTÓW STOŁOWYCH\\\ Aspirujący do walki o złoto Dekorglass planowo pokonał Pogoń Lębork, a w ekipie gospodarzy zabrakło Pawła Fertikowskiego, który nie zagra do końca sezonu. A już dziś w Działdowie mecz z AZS AWFiS (g. 18).
* Dekorglass Działdowo – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Wang Yang – Marek Prądzinski 3:0 (6, 4, 4)
Taku Takakiwa – Bogusław Koszyk 3:2 (6, 6, -9, -9, 4)
Jirzi Vrablik – Adam Dosz 3:1 (11, 6, -4, 7)

Pierwszy od 11 stycznia ligowy pojedynek działdowian (1:3 u siebie z Dartomem Bogorią) zakończył się po ich myśli, chociaż spotkanie ze skazywaną na pożarcie Pogonią wcale nie było takie łatwe, jak mógłby wskazywać na to suchy wynik.
Mecz w Działdowie zaczął się od szybkiego zwycięstwa Słowaka Wang Yanga nad najstarszym zawodnikiem LOTTO Superligi, 45-letnim Markiem Prądzinskim. A kiedy druga gra – pomiędzy Japończykiem Taku Takakiwa a Bogusławem Koszykiem – zaczęła się od dwóch łatwo wygranych setów przez faworyta gospodarzy, wydawało się już, że będzie to starcie z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Nic z tego: kolejne dwie partie padły łupem rywala i o wszystkim musiał zadecydować piąty set. Na szczęście, w nim wszystko wróciło do normy, bo znów do głosu doszedł Takakiwa i dał swojej drużynie prowadzenie 2:0 w meczu. A całą rywalizację zakończył grający trener Dekorglassu Jirzi Vrablik, który pokonał w czterech setach Adama Dosza.
Pewne zwycięstwo nad przedostatnim w tabeli beniaminkiem z Lęborka było „programem obowiązkowym”. Ale skala trudności rośnie, bo dziś do Działdowa zjeżdża AZS AWFiS Balta Gdańsk (bilans 6-8), a już pojutrze Dekorglass zagra arcyważny mecz w Jarosławiu (11-2).
Czwartkowe spotkanie działdowian z trzecim w tabeli Kolpingiem Frac (g. 18) może zadecydować o tym, która z tych dwóch drużyn awansuje po fazie zasadniczej bezpośrednio do półfinału. Przypomnijmy: taki przywilej spotka tylko czołową dwójkę sezonu zasadniczego...

– Myślę, że zaprezentowaliśmy dobrą formę. Oczywiście, po takiej przerwie nie jest łatwo, ale ja i Wang Yang graliśmy w tym czasie dużo turniejów. Takakiwa wygrał z najgroźniejszym z zawodników z Lęborka, co przesądziło o wyniku – skwitował spotkanie z Pogonią trener Vrablik (cytowany przez oficjalny portal LOTTO Superligi).
W ekipie Dekorglassu zabrakło m.in. Pawła Fertikowskiego, który leczy kontuzję biodra. – Paweł jest już po operacji i nie będzie zdolny do gry do końca sezonu. To oznacza, że nie mamy dwóch zawodników, których mieliśmy na początku rozgrywek, bo Wei Shihao jest zawieszony na pięć miesięcy i do gry wróci na ostatnie dwie kolejki. Musimy jakoś dać radę... – dodał szkoleniowiec działdowian.

* Inne mecze: Warta Kostrzyn nad Odrą – AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:2 (oba punkty dla gości zdobył Patryk Chojnowski, były długoletni gracz Dekorglassu); Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 1:3; Olimpia-Unia Grudziądz – 3S Polonia Bytom 3:2, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – PKS Kolping Frac Jarosław 1:3, Energa Manekin Toruń – Dojlidy Białystok 3:1.