Drugi mecz w tym roku i znów przegrana

2020-01-12 11:00:00(ost. akt: 2020-01-12 23:04:02)
Aliona Szupyk rzuciła w Kobierzycach dziewięć bramek, ale Start i tak poniósł drugą porażkę w tym roku

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Drugi mecz z rzędu przegrały w Superlidze piłkarki ręczne Startu Elbląg. Tym razem podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy uległy na wyjeździe trzeciemu w tabeli zespołowi KPR Kobierzyce.
• KPR Kobierzyce – Start Elbląg 30:24 (12:14)
START
: Pająk, Orowicz – Szupyk 9, Jaszczuk 6, Dronzikowska 3, Pękala 2, Trbović 2, Cygan, Rancić 1, Stapurewicz 1, Kaczmarek, Szulc; kary: 10 min
Najwięcej bramek dla KPR: Jakubowska 9, Wicik 5, Koprowska 4; kary: 12 min

Elblążanki przystąpiły do tego meczu osłabione brakiem narzekających na problemy zdrowotne Justyny Świerczek, Barbary Choromańskiej, Joanny Wagi (szczególnie jej brak był widoczny) i Aleksandry Garczarczyk. Mimo to delikatnym faworytem wydawał się być Start, który w tym sezonie już dwukrotnie pokonał KPR.

Zaciętej walki o każdy metr boiska nie brakowało, ale do przerwy na dwubramkowym prowadzeniu były elblążanki. W drugiej połowie ekipa gospodarzy zaczęła pościg za Startem i w 37. min doprowadziła do wyrównania 16:16. W tej części gry oba zespoły postawiły trudniejsze warunki w defensywie, czego efektem były m.in. sypiące się dwuminutowe kary. Najbardziej ucierpiała na tym Alicja Pękala ze Startu, która po trzech takich upomnieniach ujrzała w 45. min czerwoną kartkę i resztę meczu obejrzała z trybun.

Ta kara osłabiła zespół gości, którego gra zaczęła kuleć. Dobrą zmianę między słupkami KPR dała też Barbara Zima i to głównie dzięki niej rywalki Startu zbudowały trzybramkową przewagę. Jeszcze w 56. min Kobierzyce wygrywały 26:23, ale w ostatnich czterech minutach zespół gospodarzy odjechał z wynikiem aż na 30:23.

— Nasza krótka ławka spowodowała, że gdzieś w drugiej połowie zabrakło nam sił — ocenił drugi trener Startu Tomasz Popowicz. — Ważnym wydarzeniem była strata Alicji Pękali, bo na pewno było to spore osłabienie. Miejmy nadzieję, że na następny mecz wrócą kontuzjowane zawodniczki i już w pełnym składzie powalczymy o punkty.

W najbliższą sobotę Start zagra u siebie z Metraco Zagłębiem Lubin (18.01, g. 18).

• Inne mecze 12. kolejki: Piotrcovia Piotrków Tryb. – Młyny Stoisław Koszalin 16:27 (7:16), Metraco Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 30:29 (18:12), Eurobud JKS Jarosław – MKS Perła Lublin 29:29 (14:18), karne 3:4.