2019-12-09 10:30:05(ost. akt: 2019-12-09 10:34:51)
Indykpol

Indykpol

Autor zdjęcia: OSiR

Pierwsza runda Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów (I liga) dobiegła końca. Mistrzem półmetka został Indykpol, który o punkt wyprzedza Legends Olsztyn.
Na początek kolejki Indykpol mierzył się z SSPS AZS Olsztyn i potwierdził wysoką formę z ostatnich tygodni. Gładkie zwycięstwo (w setach do 18 i 12) pozwoliło „Indykom” utrzymać prowadzenie po pierwszej rundzie rozgrywek. MVP został kierujący grą zwycięskiej ekipy Grzegorz Szymański.

W następnym meczu zaprezentował się wicelider rozgrywek Legends Olsztyn, który też nie pozostawił swoim przeciwnikom - drużynie AZS UWM SMS Olsztyn - najmniejszych złudzeń. Zwycięstwo w setach do 17 i 15 pokazało najmłodszej ekipie rozgrywek, że jeszcze sporo nauki przed nią, a Legends śmiało mogą myśleć o miejscu premiowanym awansem do Ekstraklasy. MVP został rozgrywający Legends Mateusz Pietrzak.

Zbliżone potencjały i forma w ostatnich tygodniach gwarantowały, że trzecie spotkanie kolejki nie będzie tak jednostronne. Pojedynek trzeciej z czwartą drużyną w tabeli, czyli adrenaline.pl TEAM z Temidą, był emocjonujący i zacięty, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Lepiej zaczęła Temida, która przez większość pierwszej partii utrzymywała kilkupunktowe prowadzenie (12:8; 19:15). W końcówce dobra gra adrenaline przełożyła się na wynik (20:20), ale tym samym odpowiedzieli zawodnicy palestry, którzy po ataku Kamila Kołodziejczaka (25:22) objęli prowadzenie 1:0. Drugi set miał podobny przebieg. Kilkupunktowe prowadzenie Temidy (9:5; 13:8; 18:15) zostało zniwelowane przez adrenaline w końcówce (19:18), a po obronie piłki meczowej (24:25) Tomasz Świstowski i spółka triumfowali 27:25. W tie-breaku wyrównana walka trwała do wyniku 10:9, później pięć kolejnych punktów zagwarantowało Temidzie zwycięstwo i bardzo ważne dwa punkty. MVP został kierujący grą zwycięskiej drużyny Bartosz Beździecki.

Na zakończenie wieczoru Sajtmak - grający bez swojej największej gwiazdy Adama Kuriana - nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Januszami Siatkówki. Z wysokiego „c” zaczęli Janusze, którzy po kilku akcjach wyszli na prowadzenie 5:0, a po chwili 8:5. I to były jedyne miłe chwile beniaminka w tym meczu. Później na parkiecie istniał tylko Sajtmak. Zwycięstwa w obu setach do 15 oddają przebieg tego spotkania, w którym Sajtmak zagrał na swoim dobrym poziomie, a Janusze rozegrali najsłabszy mecz w tej rundzie. MVP został efektowny i skuteczny w ataku Kacper Łukaszuk (zdobył 12 punktów).