Gorące spotkanie w sprawie Warmii

2019-11-23 10:44:53 (ost. akt: 2019-11-23 16:32:06)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W piątek odbyła się projekcja filmu o przeżywającej olbrzymie problemy Warmii Olsztyn. Ten zasłużony klub znalazł się na „zakręcie”, a najbliższe miesiące zdecydują o jego losie.
.Premiera filmu odbyła się w hali sportowej przy al. Sybiraków w Olsztynie i była połączona z otwartym spotkaniem olsztyńskiego środowiska piłkarskiego oraz dyskusją o problemach Warmii Olsztyn. Na spotkanie zostali zaproszeni sympatycy klubu, przedstawiciele mediów, władz Olsztyna i OSiR-u oraz samorządowcy, parlamentarzyści i kibice.

Dyskusję rozpoczął Wojciech Linow, wieloletni prezes Warmii, który przypomniał, że problemy klubu zaczęły się po okresie transformacji i trwają do dzisiaj. Następnie Andrzej Klej opowiedział, ile pracy Warmia wkłada w utrzymanie obiektów przy al. Sybiraków.

Film i oba wystąpienia stanowiły doskonałą podstawę do rozmów, m.in. głos zabrali przedstawiciele OSiR-u, niestety, dyskusja zamieniła się w kłótnię. W efekcie OSiR zagroził, że w poniedziałek może wypowiedzieć klubowi umowę dzierżawy, a Warmińsko-Mazurskiemu Związkowi Piłki Nożnej podnieść blisko 5-krotnie wysokość czynszu za wynajem pomieszczeń, w którym mieści się biuro WMZPN.
Przypomnijmy, że od 2015 roku teren przy alei Sybiraków należy do miasta, a Warmia go jedynie dzierżawi. Co prawda są plany zagospodarowania tego terenu, jednak brakuje pieniędzy
Potem w nerwowej atmosferze głos zabierali członkowie Warmii, kibice, przedstawiciele WMZPN oraz OSiR-u. Na koniec emocje trochę opadły, dzięki czemu OSiR zaprosił przedstawicieli Warmii w poniedziałek na rozmowy.

Przypominamy, że Warmia gra w IV lidze. Podopieczni Marcina Wincla na boiskach ligi okręgowej spisywali się rewelacyjnie. Niestety, po awansie wszystko się posypało. Stadion nie otrzymał licencji na grę w IV lidze, jednak klub otrzymał zapewnienie, że będzie mógł część swoich spotkań rozegrać przy al. Piłsudskiego 69a. Ostatecznie wystąpił tam jednak tylko trzy razy, a resztę meczów w roli gospodarzy zagrał na boiskach rywali.

W końcówce rundy jesiennej Warmia miała już dość takiego rozwiązania i dwa mecze postanowiła oddać walkowerem (z Mrągowią Mrągowo oraz GKS Wikielec).
W ten weekend miała grać z Błękitnymi, ale klub z Ornety zgodził się przełożyć mecz na wiosnę.
Kilka zimowych miesięcy zadecyduje o tym, czy zasłużony olsztyński klub przetrwa...


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olsztyniak #2823909 | 91.229.*.* 25 lis 2019 07:52

  Prezydent Grzymowicz nienawidzi sportu dopóki będzie na stanowisku to nic nie zrobimy.Dobrze że to już ostatnia kadencja tego Pana.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. ozzy #2823760 | 5.173.*.* 24 lis 2019 19:43

  stadion Warmii ruina , stomilu ruina hala jeszcze trochę i tez runie brawo nasze władze dbające o sport

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. 123 #2823536 | 83.31.*.* 24 lis 2019 12:21

  a kogo to obchodzi

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz

 4. jasneklęska #2823420 | 88.156.*.* 24 lis 2019 01:34

  oczywiście, że ochota na kolejne blokowisko, normalne dno, stadion to jest DUMY WARMIII, na dożynki to on powinien być budowany a nie obiekt na bagnie, tak jak teraz leśny zamiast zbiornika małej retencji. Stadion Warmii musi być pinie zmodernizowany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i dla piłkarzy i lekko atletów, bo tego w mieście brak. Prywatni mają pieniądze nie tylko na bloki

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Zamenhofa #2823329 | 83.9.*.* 23 lis 2019 20:39

  Miasto OSiR iwszyscy inni 10 ./. najchętniej wybudowali by tam kolejne blokowisko

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)