Zwycięski koniec jesieni

2019-11-19 11:00:00(ost. akt: 2019-11-19 09:09:04)
Stomilanki Olsztyn pokonały na otwarcie sezonu Piastovię aż 6:1

Na zakończenie piłkarskiej jesieni w I lidze kobiet Stomilanki Olsztyn wygrały na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska.
* Polonia Środa Wielkopolska – KKP Stomilanki Olsztyn 2:3 (0:2)
0:1 – Tarakanowa (7), 0:2 – Augustyniak (24), 0:3 – Zawistowska (56), 1:3 – Szukalska (71), 2:3 – Wojtecka (86)
STOMILANKI: Tomasiak – Krech, Kędzia, Mazurkiewicz, Grzesik, Roman, Rosiak, Zawistowska, Augustyniak (79 Szóstko), Tarakanowa, Cichowska

Pierwszy gol padł już po siedmiu minutach gry: dośrodkowanie z prawego skrzydła wykorzystała Walentina Tarakanowa, uderzając piłkę przy słupku. Drugie trafienie olsztynianki uzyskały po zbyt krótkim wybiciu piłki przez defensywę Polonii, a następnie biernej jej postawie, co wykorzystała Daria Augustyniak.
W drugiej połowie wciąż przeważały Stomilanki. Kilka minut po przerwie Augustyniak próbowała zdobyć bramkę z ostrego kąta, ale piłka przeszła wzdłuż linii bramkowej. W 56. min podopieczne Dariusza Maleszewskiego po raz trzeci cieszyły się z gola, tym razem autorstwa Pauli Zawistowskiej. Parę chwil później bramkę dla Polonii zdobyła Aleksandra Szukalska, a niedługo potem – po kiksie jednej z zawodniczek gości – Nogalska znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką Stomilanek, ale ta była górą. Na cztery minuty przed końcem rozmiary porażki zmniejszyła Roksana Wojtecka.

* Inne mecze 11. kolejki: Kotwica Kołobrzeg – KS Raszyn 0:2, AP LG Gdańsk – UKS SMS II Łódź 3:0, Polonia Poznań – Ząbkovia Ząbki 1:5, Unifreeze Górzno – Praga Warszawa 0:4, Piastovia Piastów – Medyk II Konin 3:2. PP