Nie każdy zostanie mistrzem...

2019-10-19 13:00:00(ost. akt: 2019-10-18 09:38:13)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

...ale każdy powinien się ruszać. Chociaż może nie od razu tak jak specjaliści od brazylijskiego jiu jitsu z Berserker's Team Olsztyn, którzy ciężko trenują przed mistrzostwami Polski.
Podczas ubiegłorocznych MP w Gliwicach olsztynianie zdobyli cztery medale - po dwa złote i brązowe. Generalnie końcówka 2018 roku była dla nich bardzo pracowita. - Mieliśmy m.in. seminarium z Piotrem "Gumisiem" Fręchowiczem, podczas którego uczyliśmy się nowych technik - przypomina trener Tomasz Arabasz. - Następnie dwóch naszych reprezentantów udało się do Łodzi na turniej Octopus Cup, gdzie zajęli trzecie i drugie miejsce.

A kilkanaście dni temu, w kolejnej edycji łódzkiej imprezy, zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur spisali się jeszcze lepiej, ponieważ Adam Witkowski wywalczył srebro i brąz, a Łukasz Matułajtis wzbogacił się o srebrny medal.

Ale wróćmy jeszcze do 2018 roku, bowiem w październiku najmłodsi berserkerzy zgarnęli aż osiem medali podczas turnieju Arrachion Cup w Olsztynie. - Natomiast w listopadowych mistrzostwach Polski GI w Gnieźnie chłopaki czterokrotnie stawali na podium, zdobywając dwa złote i dwa brązowe medale - wylicza Arabasz, który wraz z pozostałymi trenerami wziął też udział w kilku kolejnych seminariach szkoleniowych.
Natomiast olsztyńscy zawodnicy zaliczali kolejne udane starty - podczas turnieju młodzików Young Dragons w Sochaczewie wywalczyli 9 medali, na mistrzostwach Polski NO GI w Luboniu trzykrotnie stanęli na podium (dwa złota i srebro), po czym w szóstych zawodach Grand Prix Polski zdobyli dwa brązowe medale i jedno złoto.

Na tym nie koniec imponującej listy sukcesów. - W marcu nasi młodzicy aż 14 razy stanęli na podium Katana Cup, mistrzostw powiatu szczycieńskiego - dodaje Tomasz Arabasz. - Natomiast w kwietniu udało się nam wywalczyć dwa srebrne medale mistrzostwach Europy CBJJP w Luboniu. Zaraz po tym wydarzeniu odbyły się prestiżowe mistrzostwa Polski ADCC, gdzie nasi ludzie zdobyli dwa srebra i jeden brąz. Tak obfity w sukcesy okres zakończyliśmy seminarium z naszym głównym trenerem Piotrem Bagińskim oraz mistrzostwami Polski dzieci i młodzieży, gdzie wywalczyliśmy pięć medali. Dzięki temu udało nam się zdobyć trzecie miejsce drużynowo razem z ekipą Berserkersów z Suwałk - z dumą przypomina Arabasz, zachęcając jednocześnie do rozpoczęcia treningów w Berserker's Team Olsztyn. - Trenuje u nas około 100 osób. Aktualnie prowadzimy nabór do wszystkich grup, a w najmłodszej grupie są dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Zachęcamy wszystkich bez względu na wiek, nie każdy zostanie sportowym mistrzem, ale dla zdrowia każdy powinien się jak najwięcej ruszać - kończy Tomasz Arabasz.
Treningi są codziennie od godz. 11 do wieczora w siedzibie klubu przy ul. Jaroszyka 3 (więcej informacji - tel. 600 253 150).