Barwińska na początku trzeciej dziesiątki

2019-07-24 19:03:14(ost. akt: 2019-07-26 08:52:41)
Agata Barwińska podczas zawodów Pucharu Świata w Miami

Autor zdjęcia: World Sailing

W zakończonych u wybrzeży japońskiego Sakaiminato mistrzostwach świata w żeglarskiej klasie Laser Radial ostatecznie na 22. miejscu (wśród 111 zawodniczek) została sklasyfikowana Agata Barwińska z SSW MOS Iława.
24-letnia iławianka w kończących rywalizację 10. i 11. wyścigach zajęła, odpowiednio, 13. i 53. pozycję. Mistrzynią świata została Dunka Anne-Marie Rindom, a 49. w „generalce” była 21-letnia Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice), która walczy z Barwińską o imienną przepustkę na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

* MŚ Laser Radial: 1. Anne-Marie Rindom (Dania) 50 pkt; 2. Marit Bouwmeester (Holandia) 86; 3. Alison Young (Wielka Brytania) 89; 4. Emma Plasschaert (Belgia) 106; 5. Marie Barrue (Francja) 106; 6. Josefin Olsson (Szwecja) 110, (...) 22. Agata Barwińska 166, (...) 49. Magdalena Kwaśna 244.

Niedługo na naszym portalu więcej na temat startu iławianki w MŚ.