Srebrny medal Jasińskiej

2019-06-28 21:03:25(ost. akt: 2019-06-29 07:52:18)
 Małgorzata Jasińska podczas prezentacji hiszpańskiego Team Movister Eusebio Unzue

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne M. Jasińskiej

W Stębarku tytuły mistrzów Polski w jeździe na czas zostali Anna Plichta oraz Maciej Bodnar. Bardzo dobrze pojechała obrończyni tytułu Małgorzata Jasińska, która ostatecznie zdobyła srebrny medal.
Elita pań walczyła na dwóch 11-kilometrowych rundach - na liście startowej było 26 nazwisk. W połowie dystansu świetny czas miała Aurela Nerlo (Pacific Toruń) – 15,22, ale Anna Plichta (Trek-Segafredo) okazała się szybsza o 22 sekundy. Trzeci międzyczas uzyskała Małgorzata Jasińska (Movistar), mistrzyni Polski z ubiegłego roku.
Ostatecznie wygrała Plichta (30,02) przed Jasińską i Nerlo - ta ostatnia została także mistrzynią Polski orliczek.

Natomiast wśród mężczyzn, którzy mieli do przejechania 3 rundy, triumfował Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), który tym samym obronił tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas. Na mecie Bodnar wyprzedził Filipa Maciejuka (Leopard Pro Cycling) oraz Damiana Papierskiego (CCC Development Team).