Sparing za sparingiem

2019-02-25 11:00:00(ost. akt: 2019-02-24 20:37:56)
Warmia Olsztyn przegrała z Kaczkanem Huraganem Morąg

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy rewanżowej II ligi Olimpia Elbląg zremisowała z Sokołem Ostróda.
* Olimpia Elbląg — Sokół Ostróda 2:2 (1:0)
1:0 — Bojas (25), 1:1 — Lisiecki (65), 2:1 — Sedlewski (75), 2:2 — Kajca (77 k)
W pierwszej połowie elblążanie prowadzili grę, ale brakowało im skuteczności. Po przerwie inicjatywę przejęli ostródzianie, a gospodarze ograniczali się jedynie do kontrataków.

* Mrągowia Mrągowo – Warmia Olszyn 2:1 (0:1)
0:1 – Gorgol (44), 1:1 – Rusiecki (60), 2:1 – Kuśnierz (75)
Mrągowia dalej boryka się z problemami kadrowymi, grając sparingi niemal „gołą” jedenastką, dlatego ważnym wydarzeniem było wznowienie treningów przez Łukasza Kuśnierza. Doświadczony zawodnik doszedł do porozumienia z władzami klubu, choć mówiło się, że zdał już sprzęt i nie ma zamiaru dłużej reprezentować barw Mrągowii. W piątkowym sparingu Kuśnierz zagrał niecałe pół godziny i zdobył bramkę zwycięską bramkę, a w kilku innych akacjach pokazał, że jest graczem, który znacząco wpływa na grę drużyny.

* Warmia Olsztyn - Kaczkan Huragan Morąg 2:3 (1:1)
0:1 - samobójcza, 1:1 - Olszeszko, 1:2 - samobójcza, 2:2 - Gendera, 2:3 - Łysiak
W sobotę trzecioligowy Kaczkan Huragan Morąg zagrał z Warmią Olsztyn, liderem okręgówki, ale wielkiej różnicy klas nie było widać... - Zagraliśmy bardzo przeciętnie - przyznał trener Huraganu Czesław Żukowski.

* Znicz Biała Piska - Korona Ostrołęka 1:0 (0:0)

1:0 – samobójcza
Znicz ma za sobą najtrudniejszy okres przygotowań - w sobotę rozegrał piąty sparing w trakcie dwóch tygodni. Tym razem wygrał po golu samobójczym, natomiast w środę w Suwałkach wygrał 2:1 z Wigrami (oba gole zdobył Paweł Adamiec).

* Mazur Ełk – Śniardwy Orzysz 3:0 (2:0)
1:0. 2:0 – R. Kalinowski, 3:0 – Krupiński
Mazurowi udało się skompletować kadrę na rundę wiosenną, choć z klubu odeszło kilku podstawowych graczy. Gorzej wygląda skład zarządu, bo próby uzupełnienia go o nowych członków spełzły na niczym z powodu… braku chętnych.
* Inne wyniki: Czarni Olecko – Śniardwy Orzysz 3:1, MKS Korsze – Mamry Giżycko 5:2, Vęgoria Węgorzewo – Kłobuk Mikołajki 6:1.