KKS górą, czyli właśnie tak miało być

2019-02-10 20:24:53(ost. akt: 2019-02-10 20:31:27)
Marta Sztąberska (z piłką) zdobyła w sobotę 16 punktów, m.in. trafiając trzy „trójki”

Zgodnie z oczekiwaniami, pierwszoligowe koszykarki KKS Olsztyn nie dały pograć "czerwonej latarni" rozgrywek, zespołowi z Aleksandrowa Łódzkiego. Sobotnie zwycięstwo wcale nie gwarantuje jednak olsztyniankom utrzymania...
• KKS Olsztyn — Basket SMS Aleksandrów Łódzki 80:52 (34:13, 14:14, 17:16, 15:9)
KKS
: Woźniak 17 (2x3), Sztąberska 16 (3x3), Markiewicz 12, N. Żukowska 11, Mońko 3 oraz Kalinowska 8, Bałdyga 6, Kitkowska 3, Skała 2, K. Żukowska 2

Zaskoczeniem byłaby w tym spotkaniu porażka olsztyńskich koszykarek, zwłaszcza że Basket w tym sezonie jeszcze nie wygrał żadnego spotkania, a ponadto w pierwszym meczu obu drużyn lepszy był KKS, który wygrał w Aleksandrowie 89:83.

Początek rewanżowego spotkania był znamienny z dwóch powodów. Po pierwsze: Marta Sztąberska w ciągu trzech minut podjęła trzy próby rzutów za trzy punkty i żadnego nie chybiła (po nich KKS prowadził 11:4)! Po drugie: olsztynianki w 7. min spotkania, przy wyniku 17:9, miały łącznie aż osiem przewinień osobistych, a ich rywalki dzięki temu ciułały swoje punkty z rzutów wolnych. Ostatecznie pierwszą kwartę (po trafieniach Natalii Żukowskiej w ostatnich sekundach gry) ekipa gospodarzy zakończyła z aż 21-punktową przewagą. To umożliwiło sztabowi szkoleniowemu KKS skorzystanie z zawodniczek drugiej piątki, więc ta przewaga w kolejnych kwartach nie rosła już tak szybko.

— Obawiałem się tego spotkania — przyznał trener KKS Tomasz Sztąberski. — Początek mieliśmy rewelacyjny, bo szybko odjechaliśmy i powiększaliśmy przewagę. W takiej sytuacji mogły zagrać wszystkie dziewczyny z ławki, a debiut zaliczyła kolejna kadetka Ewelina Kitkowska, która zdobyła swoje pierwsze punkty w pierwszej lidze.
— Cieszymy się z pokonania Aleksandrowa. Mimo wszystko musiałyśmy być czujne od początku do końca, bo nie takie mecze można przegrać. Byłyśmy faworytkami, a to wcale nie ułatwia zadania — podkreśliła z kolei 16-letnia Marta Sztąberska, najmłodsza rozgrywająca w całej ekstraklasie i pierwszej lidze.

W 20. kolejce KKS pauzuje, a kolejne spotkanie rozegra dopiero 23 lutego, kiedy to podejmie SMS Łomianki (g. 13.30).

* Inne mecze 19. kolejki: Politechnika Gdańska II — AZS Uniwersytet Warszawski 76:66, Lider Pruszków — SMS PZKosz Łomianki 66:61, SMS PZKosz II Łomianki — AZS Uniwersytet Gdański 74:96, Polonia Warszawa — Arka II Gdynia 63:79.