2019-02-08 19:26:43(ost. akt: 2019-02-08 19:35:18)
Zgoda FC

Zgoda FC

Autor zdjęcia: OSiR

Za nami kolejna seria spotkań Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (II liga). Po komplet punktów zgodnie sięgnęli faworyci, więc pozycję lidera utrzymała Zgoda F.C.
Ekipa OIRP, która posiada jeszcze teoretyczne szanse awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, podejmowała Zgodę F.C. Pierwsza połowa nie przysporzyła wielu emocji (0:0), dopiero ostatnie 15 minut pokazało, że Zgoda nieprzypadkowo dzierży pozycję lidera. Dwie bramki Bartosza Mićko i jedno trafienie Łukasza Budera zapewniły faworytom jakże cenne trzy punkty. W ostatniej minucie spotkania honorową bramkę dla OIRP zdobył Przemysław Grześko.

Opromieniona po ostatnim zwycięstwie nad Orlikiem Kieźliny ekipa Sprintu stanęła naprzeciwko charakternej drużyny FS Group. Sprint, który ostatnio strzelił aż pięć bramek, nie podtrzymał skuteczności sprzed tygodnia. Gracze FS Group zneutralizowali atuty swoich boiskowych rywali i nie pozwolili Cezaremu Piotrakowi rozwinąć skrzydeł. Bramki Maksyma Hirniaka i Mateusza Żuryńskiego pozwoliły zapisać piłkarzom FS Group kolejne zwycięstwo na swoim koncie.

Pojedynek Orlika Kieźliny z GLKS Jonkowo był bardzo istotny dla końcowego układu tabeli. Dość powiedzieć, że zagrały ze sobą druga i trzecia drużyna II ligi. Lepiej rozpoczęli piłkarze z Jonkowa, którzy za sprawą Andrzeja Kochańskiego objęli prowadzenie w 9. minucie. 180 sekund później Kieźliny odpowiedziały efektownym trafieniem Pawła Wanda. Chwilę przed syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy drugiego gola zdobył Andrzej Kochański. Finałowe 15 minut obfitowane w okazje strzeleckie z obu stron, ale to GLKS mógł się cieszyć z wywalczenia kompletu punktów, po tym jak swoją trzecią bramkę strzelił niezawodny Andrzej Kochański. Jonkowo wygrało i wskoczyło na drugie miejsce w ligowej tabeli.