KKS ograł warszawską Polonię!

2018-10-27 21:49:33(ost. akt: 2018-10-27 21:55:50)
Joanna Markiewicz

W czwartej kolejce I ligi koszykarek KKS Olsztyn odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
* KKS Olsztyn - Polonia Warszawa 76:69 (26:18, 14:12, 18:15, 18:24)
KKS
: Marta Sztąberska 13, Joanna Markiewicz 29, Natalia Żukowska 6, Adrianna Kalinowska 4, Aleksandra Mońko 10, Ksenia Woźniak 7, Monika Zdrada 7, Kamila Żukowska

Faworytem sobotniego meczu były warszawianki, jednak to KKS odniósł zaskakujące zwycięstwo. Olbrzymia w tym zasługa młodej rozgrywającej Marty Sztąberskiej oraz Joanny Markiewicz, jednej z najskuteczniejszych zawodniczek I ligi, która zdobyła aż 29 punktów.
Warszawianki prowadziły tylko raz - 10:9 w 5. min, bo warunki gry przez trzy kwarty dyktowały olsztynianki. Pierwszą kwartę celnym rzutem za trzy punkty zakończyła niezawodna Markiewicz. Dwie pozostałe kwarty były już bardziej wyrównane, a rywalki ambitnie odrabiały straty (w 12. min przegrywały jedynie 24:26), jednak tuż przed końcem drugiej części meczu przewaga KKS wzrosła do 12 oczek (40:28). Tuż na początku ostatniej kwarty po rzucie Mońko KKS wygrywał 60:45, ale końcówka była bardzo nerwowa, bowiem trzy minuty przed końcem Polonia niemalże w całości odrobiła straty (64:63). Jednak celne rzuty Mońko oraz Woźniak zapewniły gospodyniom cenne zwycięstwo.

* Inne sobotnie wyniki: SMS PZKosz Łomianki - AZS Uniwersytet Gdański 59:68, Mon-Pol Płock - SMS PZKosz II Łomianki 91:41, mecze niedzielne: Panattoni Europe Lider Pruszków - Arka II Gdynia, Golden Tulip Politechnika Gdańska II - Basket SMS Aleksandrów Łódzki.