AZS UWM Olsztyn szkoli mistrzów

2018-10-02 17:01:08(ost. akt: 2018-10-02 17:12:26)

Autor zdjęcia: AZS UWM Olsztyn

Taekwondo to jedna z najpopularniejszych sztuk walki na świecie i w naszym kraju. Od lat trenują ją zarówno dzieci, jak i dorośli. AZS UWM OLSZTYN czeka na nowych zawodników. Zaufaj ekspertom!
To jeden z czołowych klubów taekwondo olimpijskiego w Polsce. Mowa o AZS
UWM OLSZTYN. Trenują tu zawodnicy podzieleni na kategorie wiekowe: dzieci, młodziki, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy oraz seniorzy. Od lat odnoszą sukcesy indywidualne oraz drużynowe. Nie inaczej było w 2017 i 2018 r., kiedy wywalczyli wiele medali mistrzostw Polski oraz Pucharów Świata. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Piątkowski, który dobył brązowy medal mistrzostw świata. Klub to nie tylko kadrowicze, ale także trenerzy. W AZS UWM OLSZTYN pracują wykwalifikowani oraz utytułowani trenerzy taekwondo, wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, Pucharów Świata oraz Mistrzostw Europy Seniorów.

Treningi grupy naborowej odbywają się we wtorki i czwartki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w godzinach 18-19.

Sztab Szkoleniowy
Tomasz Kobrzyński
- 4 dan, absolwent AWF Gdańsk – mgr wychowania fizycznego oraz AWF Poznań – trener II klasy, na co dzień pracuje jako trener taekwondo w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie (nauczyciel dyplomowany). Czołowy polski zawodnik w latach 1989-1993, mistrz Polski seniorów i wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Taekwondo zajmuje się ponad 20 lat. II trener Kadry Narodowej Juniorów 2003/2004 oraz trener Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Polski Juniorów (Ateny, Grecja 2003) i Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Charków, Ukraina 2010)

Maciej Ruta - 4 dan, taekwondo olimpijskim zajmuje się od 20 lat. Mgr wychowania fizycznego, trener II klasy taekwondo, a także instruktor gimnastyki. 10-krotny mistrz Polski oraz 2-krotny brązowy medalista Mistrzostw Europy. Ponadto 9. zawodnik Mistrzostw Świata oraz dwukrotnie 5. na Uniwersjadzie. Zawodnik kadry Olimpijskiej Pekin 2008 i Londyn 2012. W kadrze Polski znalazł się, mając 14 lat. Trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

Klaudia Ruta
- 2 dan, wielokrotna mistrzyni Polski w różnych kategoriach wiekowych, piąta zawodniczka mistrzostw Europy oraz akademickich mistrzostw świata. Taekwondo trenuje od 20 lat.

Facebok: AZS UWM Olsztyn Taekwondo
strona www.azs-uwmtaekwondo.pl
Telefon kontaktowy do zapisów Maciej Ruta 507092754
Judo to dyscyplina sportów walki połączona z filozofią umysłu i ciała, uprawiana od stuleci na całym świecie pochodząca z kraju kwitnącej wiśni Japonii. Również studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego próbują swoich sił w tej kształtującej charakter sztuce walki.


Judo na uczelni uprawiane jest od lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Treningi prowadzone są w specjalistycznej sali (dojo) na terenie campusu Kortowo. Korzystamy również z innych obiektów sportowych — siłowni, hali sportowej, basenu, stadionu oraz okolicznych terenów zielonych. Studenci-zawodnicy uczą się pokonywać i przełamywać swoje bariery psychiczne i fizyczne poprzez treningi na tatami w randori (walka ćwiczebna), jak również w trakcie nauk technik judo, do których należą rzuty, dźwignie, duszenia i powiązane techniki samoobrony. Studenci od wielu lat uczestniczą w akademickich mistrzostwach Polski, z których corocznie przywożą wiele medali. Ojcem tych sukcesów był trener mgr Adam Przybyłek. W 2017 r. zmienił się prowadzący sekcję judo. Przejął ją trener mgr Ryszard Szydłowski (6 dan). W marcu 2018 roku w Białymstoku na AMP Pepe Ortiz wywalczył w kategorii wagowej 73 kg srebrny medal. Na przełomie lipca i sierpnia czołowi zawodnicy uczelni uczestniczyli w międzynarodowym zgrupowaniu w ośrodku sportowym we Włoszech GROMO – Alpy (1200 m n.p.m.). Mieli okazję spotkać się z ponad 100 judokami ze Szwajcarii, Francji, Polski i Włoch.

Zapraszamy serdecznie wszystkich studentów UWM do udziału w treningach judo i samoobrony. Do zobaczenia!

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu uWM
ul. Prawocheńskiego 7, 10-720 olsztyn
tel. 89 523 33 08
Wynajem obiektów - 89 523 35 72
Judo na UWM: