Twierdza w Białej Piskiej padła!

2018-09-10 03:12:58(ost. akt: 2018-09-10 03:29:23)
Piłkarze Mazura Ełk już w doliczonym czasie gry wypuścili z rąk cenny punkt w Morągu

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Przegrana z Lechią Tomaszów Mazowiecki poniesiona w 7. kolejce piłkarskiej III ligi zakończyła piękną, trwającą ponad dwa lata (!) passę Znicza, który był niepokonany w Białej Piskiej przez 36 kolejnych ligowych meczów. Swój mecz wygrał Sokół Ostróda, a w derbach Huragan Morąg okazał się lepszy od Mazura Ełk.
* Znicz Biała Piska — Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:2)
0:1, 0:2
— Golański (20, 26), 1:2 — Dzienis (45)
Do beniaminka z Białej Piskiej przyjechała drużyna, która w poprzednim sezonie była o krok od awansu do II ligi. Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrała wówczas swoją szansę tylko gorszym bilansem bezpośrednich meczów z Widzewem Łódź. W sobotę ekipa Bogdana Jóźwiaka przerwała znakomita passę Znicza, który przez ostatnie dwa sezony nie przegrał meczu przed własną publicznością — zespół trenera Ryszarda Borkowskiego swoją ostatnią porażkę w Białej Piskiej zanotował 11 maja 2016 roku! Twierdza w Białej Piskiej padła dopiero w starciu z Lechią... Zaczęło się kiepsko dla gospodarzy, bo Artur Golański w ciągu sześciu minut dwukrotnie pokonał bramkarza Znicza. Gospodarze w ostatniej akcji pierwszej połowy uzyskali za sprawą Jacka Dzienisa bramkę kontaktową, ale z nadziei na odrobienie strat nic nie wyszło, bo po przerwie gole już nie padły. Warto dodać, że beniaminek z Białej Piskiej przystąpił do tego spotkania osłabiony brakiem Pawła Dymińskiego, który ma uraz śródstopia, a także bez Mateusza Furmana i Marcina Denerta, którzy doznali kontuzji mięśnia dwugłowego.
— Dwie kontry Lechii, po których surowo zostaliśmy obnażeni, gdyż padły z nich bramki. Szkoda, bo sprawiedliwy byłby remis. Na pewno gra była dojrzała z naszej strony i mogę być zadowolony z tego, że z meczu na mecz coraz bardziej dojrzewamy. Trzeba zdać sobie sprawę, że przegraliśmy mecz z drużyną, która o mały włos grałaby już w drugiej lidze — powiedział Ryszard Borkowski.

* Sokół Ostróda — Ursus Warszawa 3:2 (3:1)
0:1
— Ciach (11), 1:1, 2:1 — Kajca (25, 37 karny), 3:1 — Lisiecki (45), 3:2 — Ciach (67)
SOKÓŁ: Bąbel — Wojciechowski, Paczkowski, Otręba, Maternik — Lisiecki (65 Pietkiewicz), Kajca, Kowalski (31 Jodłowski), Stryjewski, Danilczyk — Siedlik (74 Bieńkowski)

* Kaczkan Huragan Morąg — Mazur Ełk 2:1 (1:0)
1:0
— Kruczkowski (31), 1:1 — Łapiński (68), 2:1 — Maciążek (90)
KACZKAN HURAGAN: Lawrenc — Jajkowski, Maciążek, Biedrzycki, Stankiewicz (75 Paliwoda) — Kruczkowski (46 Tomasz), Michałowski (73 Bartkowski), Łysiak, Galik, Rosoliński (53 Boczko) — Joao Augusto
MAZUR: Radzikowski — Gołaszewski, Molski, Szaraniec, Woźniak (58 Żęgota), Paszkowski, Łapiński, Gulbierz (66 Famulak), Jagłowski (66 D. Kalinowski), Zieniewicz, Twardowski

Obszerne relacje z meczów 7. kolejki — w poniedziałkowej "Gazecie Sportowej".

* Inne wyniki: Broń Radom — Legionovia Legionowo 1:1 (0:0), Pelikan Łowicz — Sokół Aleksandrów Łódzki 0:0, Olimpia Zambrów — Unia Skierniewice 1:0 (0:0), Świt Nowy Dwór Mazowiecki — Victoria Sulejówek 3:0 (2:0), Polonia Warszawa — Ruch Wysokie Mazowieckie 2:3 (0:1). Spotkanie ŁKS 1926 Łomża — Legia II Warszawa przełożono na 26 września (z powodu powołań zawodników Legii do reprezentacji narodowych).