W Pruszkowie KKS nie dał rady, a w Olsztynie Stomil miał wolne

2017-12-03 21:00:00(ost. akt: 2017-12-03 21:02:46)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Seria trzech kolejnych zwycięstw pierwszoligowego KKS Olsztyn została, zgodnie z przewidywaniami, przerwana w Pruszkowie, natomiast spotkanie drugoligowych koszykarzy olsztyńskiego Stomilu zostało w ostatniej chwili odwołane.
Przed nami bardzo wysokie schody. Pruszków ma mocną oraz wyrównaną dziesiątkę koszykarek i celuje w ekstraklasę — mówił przed wyjazdem na mecz trener KKS Tomasz Sztąberski. No i rzeczywiście pruszkowskie „schody” dla olsztynianek okazały się zbyt długie i strome...

• Panattoni Europe Lider Pruszków – KKS Olsztyn 79:57 (15:14, 15:13, 22:10, 27:20)
KKS
: Markiewicz 22 (1x3), Wichłacz 8 (2x3), Mońko 8, Zajączkowska 2, Mazuro oraz Kalinowska 7, Gzinka 6, Bałdyga 4, Zdrada, Michalak

Po niecałych dwóch minutach gry miejscowe koszykarki, grając szybko i skutecznie, prowadziły już 5:1 i zanosiło się na ich… odjazd. Jednak olsztynianki nie zraziły się tym początkowym niepowodzeniem i zaczęły mozolnie odrabiać straty, kończąc pierwszą partię z zaledwie jednopunktową stratą. W drugiej kwarcie było podobnie i cały czas niewielką przewagę miał Lider, ale w 18. min, po trafieniu kapitan KKS Joanny Markiewicz, na krótko prowadzenie objęły olsztynianki (27:26). Przed rozpoczęciem drugiej połowy meczu gospodynie prowadziły zaledwie 3 punktami, więc druga część spotkania zapowiadała się emocjonująco.

Tak się, niestety, nie stało. Zespół z Pruszkowa od początku trzeciej kwarty zdobywał punkty seryjnie, natomiast olsztyński nie dość, że nie miał recepty na skuteczną obronę, to jeszcze dodatkowo niemiłosiernie pudłował. 15-punktowa strata przed ostatnia kwartą rozwiała wszelkie nadzieje olsztyńskich koszykarek na korzystny rezultat. Najskuteczniejsza w ich szeregach była Joanna Markiewicz, tym razem jednak swojego dnia nie miała najlepsza snajperka KKS Ksenia Zajączkowska, która na siedem prób za dwa punkty trafiła tylko raz...
Z kolei w ekipie pruszkowskiej brylowała 27-letnia skrzydłowa Olivia Szumełda (25 punkty, w tym trzy trójki), mająca za sobą kilka sezonów gry w ekstraklasie (AZS Lublin, Wisła Kraków). Była koszykarka KKS Alicja Minczewska zagrała zaledwie sześć minut, oddając jeden niecelny rzut.

— Nie byliśmy faworytami tego spotkania — powiedział szkoleniowiec KKS Tomasz Sztąberski. — Wygrana w Pruszkowie byłaby megasensacją. Do przerwy jeszcze łudziliśmy się, że może jednak do tego dojść. Dziewczyny schodziły bowiem na przerwę z zaledwie trzypunktową stratą, co było do odrobienia. Niestety, druga połowa rozpoczęła się dla nas fatalnie, bo 15:0 dla Lidera. To rozwiało wszelkie wątpliwości. Zespół z Pruszkowa się rozpędzał, bo wszystko mu wychodziło. W poczynania naszych zawodniczek wkradła się nerwowość do tego stopnia, że nie trafiały nawet spod samego kosza— podkreślił Sztąberski.
Kolejne spotkanie KKS zagra 9.12 u siebie (godz.12) z Politechnika Gdańską.

* Inne wyniki 10. kolejki: SMS PZKosz Łomianki — AZS Uniwersytet Gdański 41:68, Sokołów SA Sokołów Podlaski — SMS PZKosz II 69:51, VBW GTK II Gdynia — Construction Basket 25 II Bydgoszcz (5.12), Politechnika Gdańska — Mon-Pol Płock (6.12).

ZAGŁOSUJ NA SPORTOWCA ROKU:

II LIGA\\\ Koszykarze Stomilu mieli grać w sobotę o godz. 19 u siebie ze Sklepem Polskim Gniezno, jednak w piątek późnym wieczorem mecz został odwołany. W niedzielny wieczór do sporej niespodzianki doszło w Sopocie, gdzie rezerwy Trefla pokonały lidera!
W 13. kolejce olsztynianie zagrają 9 grudnia w Międzychodzie z Sokołem.

* Wyniki 12. kolejki: SMS PZKosz Władysławowo — Biofarm Basket Suchy Las 72:79, Asseco AMW II Gdynia — Gdańska 86:71, Obra Kościan — Sokół Międzychód 74:56, Domino Inowrocław — Gryf Goleniów 91:60, AZS UMK PBDI Toruń — Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 75:73, Trefl II Sopot — Decka Pelplin 65:57.