Piątkowa wygrana koszykarek KKS Olsztyn

2017-10-06 19:00:00(ost. akt: 2017-10-06 19:21:42)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Piątkowy mecz w Olsztynie rozpoczął 2. kolejkę I ligi koszykarek. KKS wygrał, chociaż szalę zwycięstwa przechylił dopiero w czwartej kwarcie.
• KKS Olsztyn — SMS PZKosz II Łomianki 81:66

Od początku pierwszej kwarty olsztynianki goniły wynik. Co prawda na dwa pierwsze celne rzuty błyskawicznie odpowiedziały pięknym za nadobne, ale przez kolejne pięć minut do kosza trafiały już tylko rywalki, które objęły prowadzenie 11:4. Potem KKS się przebudził (2 punkty Joanny Markiewicz i 4 Kseni Zajączkowskiej), lecz SMS znowu zbudował czteropunktową przewagę (14:10). Na krótko jednak, bo wystarczyła zaledwie minuta, by na tablicy wyników pojawiło się 15:14 dla gospodyń (4 punkty Markiewicz i 1 Jolanty Wichłacz)! Końcówka kwarty należała jednak do Łomianek (22:20).
Początek drugiej kwarty to wyrównana walka punkt za punkt, ale w 13. minucie goście odskoczyli na 8 oczek (35:27). Sytuacja stała się niewesoła, ale wtedy sprawę w swoje ręce wzięła doświadczona Agnieszka Mazuro, która popisała się celną trójką. Potem olsztynianki dołożyły jeszcze kolejne 8 punktów z rzędu, dzięki czemu objęły prowadzenia 38:33. Ostatecznie na przerwę KKS zszedł z czteropunktową przewagą (42:38).
Niestety, wystarczyło 90 sekund trzeciej kwarty, by z tej przewagi nic nie zostało (43:43). — Rzeczywiście olsztynianki w tym czasie grały słabo — przyznaje Tomasz Jabłoński, kibic z Olsztyna, który mecz koszykarek KKS oglądał po raz... pierwszy. — Seryjnie pudłowały i nie radziły sobie ze zbiórkami ani pod swoim, ani pod rywalek koszem. Jednak w czwartej kwarcie w końcu odpaliły, dzięki czemu systematycznie powiększały przewagę i spokojnie wygrały — zakończył Tomasz Jabłoński.

• Inne mecze 2. kolejki, sobota: Basket 25 II Bydgoszcz — Politechnika Gdańska (12.30), AZS Uniwersytet Gdański — MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski (13), VBW GTK II Gdynia — SMS PZKosz Łomianki (16); niedziela: AZS Uniwersytet Warszawski — Panattoni Europe Lider Pruszków (15.45); pauzuje Mon-Pol Płock.