Marcin Kurp rusza po kolejny tytuł!

2017-09-29 09:52:27(ost. akt: 2017-10-03 15:52:14)
Marcin Kurp wyruszy na trasę Rajdu Nadwiślańskiego po drugi z rzędu tytuł mistrza kraju

Marcin Kurp wyruszy na trasę Rajdu Nadwiślańskiego po drugi z rzędu tytuł mistrza kraju

Autor zdjęcia: Archiwum teamu

Od piątku do niedzieli w okolicach Lublina będzie rozgrywana piąta i przedostatnia runda Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski: Rajd Nadwiślański. Na starcie stanie m.in. "nasza" załoga Marcin Kurp/Sebastian Wach.
Wśród zgłoszonych załóg nie może zabraknąć aktualnego mistrza Polski w klasie HR4 Marcina Kurpa pilotowanego przez Sebastiana Wacha z Lidzbarka Warmińskiego. Na dwie rundy przed zakończeniem sezonu kierowca rajdowy z Dobrego Miasta stoi przed dużą szansą na powtórzenie sukcesu sprzed roku. Wystarczy, że załoga Kurp/Wach (zasiadająca w hondzie civic ek4) wygra w Rajdzie Nadwiślańskim rywalizację w swojej klasie, a drugi z rzędu tytuł dobromieszczanina stanie się faktem już przed kończącym tegoroczną rywalizację Rajdem Śląska. Tu dodajmy, że w zeszłym sezonie pilotem Marcina Kurpa był Bożydar Grzywaczewski.

Aby podtrzymać formę przed najbliższą imprezą, Kurp i Wach wzięli udział ostatnio (o czym już informowaliśmy) w piątej edycji Rajdu 1001 Jezior. "Domowe" trasy w okolicach Dobrego Miasta pozwoliły sprawdzić gotowość samochodu i załogi przed Nadwiślańskim, a to przetarcie przyniosło sporo cennych doświadczeń, a także... pierwsze miejsce w klasie Gość.

Przed rokiem Marcin Kurp stanął, wraz Bożydarem Grzywaczewskim, na najwyższym stopniu podium Rajdu Nadwiślańskiego...

Źródło: Gazeta Olsztyńska