Stomil Olsztyn ograł Wisłę Puławy [ZDJĘCIA]

2017-04-01 12:00:00(ost. akt: 2017-04-02 12:06:16)

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

W sobotni wieczór Stomil wygrał 3:2 z Wisłą Puławy, dzięki czemu w tabeli I ligi jego przewaga nad strefą barażową wzrosła do siedmiu punktów!
• Stomil Olsztyn — Wisła Puławy 3:2 (2:1)
0:1 — Szczotka (9), 1:1 — Lech (32), 2:1 — Kujawa (36 karny), 2:2 — Idzik (59), 3:2 — Ratajczak (74)
STOMIL: Piotr Skiba - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajczak - Tsubasa Nishi, Łukasz Jegliński (61 Paweł Głowacki), Jakub Piotrowski, Grzegorz Lech (79 Paweł Wojowski), Patryk Kun - Rafał Kujawa (78 Tomasz Zahorski)
WISŁA: Andrzej Witan - Tomasz Sedlewski, Mateusz Pielach, Piotr Żemło, Iwan Łytwyniuk - Jakub Smektała, Arkadiusz Maksymiuk, Adrian Popiołek (46 Mariusz Idzik), Konrad Szczotka, Sylwester Patejuk - Konrad Nowak

Mecz rozpoczął się od ataków Stomilu, jednak obrona gości spisywała się bez zarzutu. Ale zespół z Puław nie ograniczał się jedynie do obrony w łasnej bramki, o czym w 9. min boleśnie przekonali się olsztynianie: Wisła wyprowadziła pierwszą akcję ofensywną, po której w pole karne wbiegł Konrad Nowak, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek, niestety, dobitka Konrada Szczotki była już skuteczna...
Kolejne minuty to przewaga stomilowców, z których w połowie gości najwięcej zamieszania robią Grzegorz Lech, Patryk Kun i Tsubasa Nishi. Taki stan rzeczy trwa do 32. min, gdy szybki atak Stomilu zostaje zatrzymany faulem 18 metrów od bramki Wisły. Rzut wolny wykonał faulowany w tej akcji Lech, który idealnie przymierzył i piłka wylądowała w siatce, wpadając tuż przy lewym słupku. Cztery minuty później było 2:1, bo po zagraniu ręką przez jednego z obrońców rzut karny wykorzystał Rafał Kujawa. Więcej goli w pierwszej połowie już nie było, ale tuż po przerwie stomilowcy od razu ruszyli do ataku - w 52. min groźnie główkował Kujawa, a chwilę później potężnym strzałem z 25 metrów popisał się Marcel Ziemann. Niestety, to, co nie udało się gospodarzom, w 59. min wyszło gościom, a konkretnie Mariuszowi Idzikowi, który przelobował Piotra Skibę. Radość gości trwała równo kwadrans, bo w 74. min Andrzeja Witana pokonał Jarosław Ratajczak. W końcówce trener Adam Łopatko wpuścił na boisko Tomasza Zahorskiego i Pawła Wojowskiego, ale więcej goli już nie było. Najważniejsze jednak, że trzy punkty zostały w Olsztynie!

• Inne wyniki: Zagłębie Sosnowiec — Znicz Pruszków 0:3, GKS Katowice — Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2, Chojniczanka Chojnice — Miedź Legnica 0:0, Chrobry Głogów — Stal Mielec 0:1, Wigry Suwałki — GKS Tychy 1:0, Bytovia Bytów — Pogoń Siedlce 1:3, Olimpia Grudziądz — Sandecja Nowy Sącz 2:0, MKS Kluczbork — Górnik Zabrze.