WARMIAK ŁUKTA WYPADŁ Z GRY

2017-02-20 12:10:00(ost. akt: 2017-02-20 16:46:27)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

W rezerwach Stomilu dwa Michały zastąpią jednego, a w Łukcie klasa A zastąpi IV ligę — oto druga część raportu z przygotowań piłkarskich czwartoligowców do wiosny.
MRĄGOWIA MRĄGOWO\\\ Jak niemal każdy klub, tak i w Mrągowie okres przygotowawczy przebiega pod kątem mniejszych lub większych kłopotów. — Czasami pojawiają się problemy, gdzie przeprowadzić trening. Zarząd klubu robi jednak wszystko, by nam w tej kwestii pomóc — mówi Kazimierz Puławski, trener Mrągowii, która po jesiennej części sezonu zajmuje w IV-ligowej tabeli 9. miejsce. — Pod względem kadrowym też nie jest kolorowo: choroby, kontuzje, studia oraz różne inne okoliczności. Przy czym nie jest tak, że ktoś unika treningów, ale do końca nie jest też tak, jak powinno być. Plan przygotowań jednak jakoś realizujemy. Tragizmu nie widzę — dodaje szkoleniowiec.
I jeszcze prośba z klubu: w najbliższy weekend piłkarze z Mrągowa nie mają zaplanowanego żadnego meczu kontrolnego, ale gdyby znalazł się rywal, to chętnie zagrają.
• Dotychczasowe sparingi: Warmia Grajewo 1:2, Warmia Olsztyn 3:2, Orzeł Kolno 4:1.

STOMIL II OLSZTYN\\\ Pod wodzą nowych trenerów zagrają wiosną piłkarze rezerw I-ligowca. Michała Alancewicza zastąpili Michał Kraszewski i Michał Trzeciakiewicz. Pierwszy z nich jesienią prowadził Warmiaka Łuta. W Olsztynie obaj będą zajmować się także zespołem juniorów. Stomil II ma za sobą jak na razie cztery mecze kontrolne oraz dwie gry wewnętrzne. — Przygotowania przebiegają bardzo sprawnie. Mocno potrenowaliśmy podczas niedawnych ferii. Zajęcia mieliśmy wówczas dwa razy dziennie. Frekwencja na treningach jest zadowalająca, a po chłopakach widać, że chcą ciężko pracować, z czego jestem bardzo zadowolony — mówi Michał Kraszewski.
• Sparingi: LKS Różnowo 0:1, MKS Korsze 2:1, Rolimpex GKS LZS Wikielec 2:6, Naki Olsztyn 3:0.

MAMRY GIŻYCKO\\\ Podczas ostatniego weekendu drużyna wygrała kętrzyński memoriał Adama Dydzińskiego. W porównaniu do jesieni, klubowa kadra powinna pozostać w niezmienionym składzie, ewentualnie może do niej dołączyć jedynie Artur Kropiewnicki ze Śniardw Orzysz. — W naszym klubie pół drużyny to żołnierze, więc jeśli sprawy służbowe nie kolidują z treningami, to mamy na zajęciach 14-16 zawodników. Wszyscy są zdrowi — mówi Marek Grochowski, kierownik drużyny z Giżycka.
• Sparingi: Vęgoria Węgorzewo 6:1, Rominta Gołdap 2:2, Tęcza Biskupiec 1:3, Orlęta Reszel 2:1, Granica Kętrzyn 1:1, karne 5:4 (dwa ostatnie podczas memoriału A. Dydzińskiego).

ORLĘTA REMA RESZEL\\\ Do drużyny dołączył Łukasz Woźniak (ostatnio Warmiak Łukta), treningi wznowił także bramkarz Jarosław Doborzyński, który w pierwszym meczu obecnego sezonu doznał kontuzji i w rundzie jesiennej już nie zagrał. W spotkaniach kontrolnych szansę gry dostają także juniorzy, więc niewykluczone, że któryś z nich wystąpi również na IV-ligowych boiskach. — Frekwencja na treningach jest bardzo dobra. Podczas turnieju w Kętrzynie trener miał do dyspozycji aż 23 zawodników — podkreśla Andrzej Adamiak, sekretarz Orląt.
• Sparingi: Granica Kętrzyn 3:3, Granica Bezledy 7:1, Tęcza Biskupiec 2:3, MKS Korsze 1:2, Mamry Giżycko 1:2, Wilczek Wilkowo 5:1 (dwa ostatnie podczas memoriału A. Dydzińskiego w Kętrzynie).

TĘCZA BISKUPIEC\\\ Trzy mecze i trzy zwycięstwa — tak przedstawia się bilans tegorocznych gier kontrolnych Tęczy. — Naszym głównym celem jest oczywiście utrzymanie się w lidze. Zawodnicy podeszli do tematu poważnie. Na treningach jest spora frekwencja, nie można narzekać — mówi Andrzej Dempski, kierownik drużyny z Biskupca. Do Tęczy mają dołączyć Grzegorz Kulpaka (ostatnio Błękitni Orneta), Jakub Ciuńczyk (MKS Ełk) oraz Damian Ciuńczyk.
• Sparingi: Orlęta Rema Reszel 3:2, Mamry Giżycko 3:1, Victoria Bartoszyce 11:3.

DELFIN RYBNO\\\ Około 20 zawodników ma na każdym treningu trener Radosław Wasielewski. — Wprowadziliśmy w klubie system premiowania za udział w treningach. Ćwiczą z nami cztery nowe twarze. Myślę, że do końca tygodnia sprawy personalne powinny się rozstrzygnąć. W sparingach nasza gra wygląda bardzo dobrze do momentu, kiedy występuje pierwszy skład. Ale dać pograć trzeba wszystkim, więc nie patrzymy za bardzo na wyniki. Szkoda jedynie, że z powodu kontuzji wypadło nam trzech podstawowych zawodników, ale do ligi powinni wrócić — mówi Wasielewski.
Z potwierdzonych zmian kadrowych można wymienić Adriana Zasadzkiego (poprzednio Start Działdowo), z zespołu mogą natomiast odejść Arkadiusz Konicz (do Motoru Lubawa) oraz bramkarz Jakub Lendzionowski.
• Sparingi: Orzeł Janowiec Kościelny 2:2, Polonia Iłowo 3:3, Wel Lidzbark 6:2.

OMULEW WIELBARK\\\ — Z frekwencją różnie bywa, ale jakoś dajemy radę — odpowiada trener Mariusz Korczakowski zapytany o przygotowania Omulwii do IV-ligowej wiosny. — W sparingu ze Startem zagrało tylko czterech seniorów. Przede wszystkim wystąpili w tym meczu juniorzy młodsi. Z kolei w ostatnim sparingu z Iskrą Krasne nie było czterech seniorów, ale gra wyglądała przyzwoicie. Widać jakieś światełko w tunelu.
• Sparingi: MKS Korsze 1:6, Start Nidzica 1:9, Iskra Krasne 2:3.

WARMIAK ŁUKTA\\\ Ostatnia drużyna po pierwszej części rozgrywek nie przystąpi do rundy wiosennej. — Już od jakiegoś czasu przymierzaliśmy się do takiej decyzji. Głównym powodem są problemy finansowe. Jesienią wszystko zaczniemy na nowo w klasie A — mówi Krzysztof Florkowski, prezes Warmiaka. kwk


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. asd #2187026 | 83.3.*.* 21 lut 2017 14:48

    Jak słyszę wypowiedzi, że naszym głównym celem jest utrzymanie się w lidze to po co grać????Cel zawsze jest jeden walka o awans a jeśli to się nie uda to bycie przynajmniej w górnej części tabeli. Co się stało, że z drużyny która rok temu grała o awans pozostało tylko wspomnienie - czyżby nowy prezes Tęczy tak działał???

    odpowiedz na ten komentarz